Німеччина не підтримує санкції США проти "Північного потоку-2", цитує Хайко Мааса сайт Бундестагу.

Цікаво США не поспішають вводити санкції проти "Північного потоку-2": заява

Оголошуючи санкції, які також стосуватимуться європейських компаній, уряд США нехтує правом і суверенітетом Європи. Це обмежує наше право вирішувати, де і як ми виробляємо свою енергію,
– заявив глава МЗС Німеччини.

Він наголосив, що європейська енергетична політика проводиться в Європі, а не в США. Відтак він знову наголосив, що Німеччина відкидає екстериторіальні санкції.

"Ми вважаємо неправильним введення санкцій серед партнерів. Нам потрібна спільна трансатлантична позиція щодо санкцій проти Росії. Вчорашнє рішення США лише посилить складність досягнення цієї позиції", – наголосив Хайко Маас.

Що відомо про "Північний потік-2": головне

  • Росія будує газопровід, що має назву "Північний потік-2" до Німеччини в обхід України. Газопровід проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Наразі будівництво триває, однак у разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів у рік. Передбачається, що після запуску "Північного потоку-2" Росія взагалі може відмовитися від української труби, транзит якою приносить бюджету приблизно 3 мільярди доларів щорічно.
  • Водночас США виступають проти газопроводу, оскільки самі зацікавлені у поставках енергоносіїв до Європи.