Обшуки у приміщеннях мерії Дніпра відбулися 16 липня, здійснила їх Служба безпеки України. Про це розповіли у "Радіо Свобода" з посиланням на джерело в міській раді.

Читайте також Обшуки в нового голови Нацбанку: у НАБУ спростували заяви Дубінського та Качури

СБУ Дніпропетровської області також повідомила про проведення обшуків у службових кабінетах Держгеокадастру та Дніпровської міської ради. Слідчі дії пов'язані з розслідуванням справи про оборудки із землею, яка належить місту:

  • На думку слідчих, приблизно 500 земельних ділянок у Дніпрі незаконно вивели з комунальної власності та віддали у власність забудовників. Хоча вартість ринкова цих ділянок сукупно – понад 1,5 мільярда гривень.
  • Забирали землю з власності міста за допомогою підроблених документів та записували її на померлих людей.
  • До того ж, на цих земельних ділянках розташовані об'єкти культурної спадщини міста, які нові власники мають намір знищити.

Розслідують провадження за статтями про шахрайство та зловживання службовим становищем.

СБУ
Земельні ділянки у Дніпрі незаконно вивели з власності міста й записували на померлих людей / Фото СБУ

Як пише "Радіо Свобода", у мерії коментувати ситуацію відмовлялися. Однак увечері пресслужба повідомила, що обшуки в мерії дійсно були та пов'язані зі справою проти Держгеокадастру Дніпропетровської області про оборудки з продажу землі за підробними документами.

Зверніть увагу Заступника мера Черкас хотів вбити один із депутатів: спецслужби імітували його смерть

У мерії Дніпра наголосили: у цій справі міськрада є потерпілою стороною. Влада міста вживає заходів для повернення земельних ділянок до комунальної власності.