Служба безпеки України встановила хронологію злочинів російських військових проти цивільного населення на ключових об’єктах життєзабезпечення Херсонщини, а саме на Каховській ГЕС і Північно-Кримському каналі.

До теми СБУ затримала колаборанта, що коригував удари по Запоріжжю

СБУ ідентифікувала двох воєнних злочинців

Служба безпеки встановила особистості двох російських військових, які віддали злочинні накази й командували захопленням Каховської ГЕС та підривом споруд Північно-Кримського каналу. Це:

  • Заступник командувача Чорноморського флоту росії з матеріально-технічного забезпечення генерал-майор Міхаїл Ясніков;
  • Командувач 11 окремої інженерної бригади, полковник Дмітрій Марков.

Що встановили слідчі

24 лютого військові російські військові із застосуванням важкого озброєння захопили адміністративні будівлі та споруди Каховської ГЕС і взяли у заручники персонал.

Крім цього, вони унеможливили функціонування гідроелектростанції у штатному режимі й зруйнували автодорожній міст, тим самим позбавили об’єкт життєво необхідної логістики.

Також окупанти підірвали низку споруд Північно-Кримського каналу, щоб подати дніпровську воду до тимчасово окупованого Криму.

Слідчі СБУ встановили, що генерал-майор Ясніков віддавав накази щодо незаконного захоплення обох об’єктів критичної інфраструктури, а полковник Марков керував підривами.

Їхні дії негативно вплинули на водозабезпечення регіону, функціонування зрошувальної системи Херсонської області, завдали значної шкоди довкіллю та матеріальних збитків Україні в особливо великих розмірах. За матеріалами СБУ зловмисників підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни,
– мовиться у повідомленні СБУ.

Досудове розслідування завершене. Обвинувальний акт направили до Жовтневого районного суду міста Кривий Ріг. Їх звинувачують у двох статтях Кримінального кодексу України:

  • частина 1 статті 438 (порушення законів та звичаїв війни);
  • частина 2 статті 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою).

Нагадаємо, що усіх причетних до цієї справи оголосили у міжнародний розшук. Про це напередодні повідомили в Офісі генпрокурора.

До теми – Кім розкрив подробиці "полювання" на зрадників: дивіться відео