Репер не зможе приїхати в Україну

Позиція СБУ ґрунтується на висновках лінгвістичної експертизи. Про це журналістам 24 каналу заявив речник служби Артем Дехтяренко.

Рекомендуємо "Для чого пускати в Україну біосміття": в мережі обурилися через концерт російської Інстасамки

За даними експертизи, у творчості Моргенштерна пропагується культ насильства й жорстокості, поширення та вживання наркотиків та психотропів. "Це створює передумови для конфліктних ситуацій щодо до організаторів та учасників концерту за його участі", – підкреслили в СБУ.

Спецслужба вже проінформувала відповідні органи про заплановані концерти Моргенштерна. Водночас там наголосили, що перебування особи в "чорному списку" Мінкульту автоматично забороняє будь-яку концертну діяльність у нашій країні.

Тому будь-які гастролі Моргенштерна на території України – заборонені,
– запевнив Дехтяренко.

Попри це на сайтах досі продовжують продавати квитки на концерт репера. Їхня вартість коливається в межах 690 – 4490 гривень.

В Україні продають квитки на концерт Моргенштерна
В Україні продають квитки на концерт Моргенштерна / Скриншот

Моргенштерн збирається в Україну: що відомо

  • Репер планував виступити в Україні у червні 2021 року. Однак все скасував, бо боявся їхати.
  • 28 квітня Моргенштерна внесли у список осіб, що загрожують національній безпеці України. Відповідно, йому заборонили в'їзд.
  • Росіянин вирішив оскаржити це рішення і звернувся в Окружний адміністративний суд Києва. Наразі справу розглядають.
  • На початку липня Моргенштерн заявив, що приїхав до України разом зі своєю дівчиною. Тоді в СБУ натякнули, що репер бреше. Невідповідність його слів помітили й уважні підписники виконавця в інстаграмі.