Про це нардеп від "Самопомочі" розповів у коментарі "Гордону".

"Наскільки я зрозумів, придушити обстріл противника з якоїсь причини не вдалося. Перше питання: чому? У нас зараз є контрбатарейні радари, які нам надали США. Вони повинні допомагати в обчисленні вогневих точок противника. Друге питання: де конкретно йшов обстріл? По ідеї, за два роки війни там скрізь повинні бути укриття. Хоча в тому ж 2015 році, через шість місяців з початку конфлікту, не було побудовано нічого. І мене це дуже дивувало. Так ось, основні втрати були саме через відсутність нормальних укриттів", – вважає політик.

Семенченко додав, що ескалація конфлікту на Світлодарській дузі – це лише локальне загострення. Росія не піде у наступ, бо не має накопичених сил і засобів для масштабного наступу на Донбасі.

Я думаю, що це локальне загострення. Але сучасна армія повинна бути готова до того, що це переросте у щось більш масштабне. Сил і засобів для масштабного наступу на Донбасі у супротивника не накопичено. Зараз я збираю інформацію про те, що трапилося. Зрозуміло, що наші війська вирішили відбити одну з висот біля Луганського,
– сказав Семенченко.

За словами нардепа, ЗСУ таки відбили висоту. Але такі колосальні втрати бійці понесли через те, що їм не вдалося своєчасно придушити артилерійський вогонь бойовиків.

Читайте також: Ціль Москви – зробити з Донбасу "невиліковну рану", – Береза

"Основна проблема виникла, коли противник відкрив артилерійський вогонь. Для чого це все було зроблено – я не знаю. За наявними відомостями, командир бригади, що планував наступ на цю висоту, наближений до Муженка (начальник Генштабу, – 24). Зараз ми з'ясовуємо точну кількість загиблих і поранених, так як дані різняться. Не маючи повної інформації, коментувати подію складно. Крім цього, всім потрібно утриматися від критики самої армії. Ризикуючи своїм життям, бійці у досить складних умовах все-таки ворога стримують. Однак, роботу над помилками зробити потрібно", – підкреслив Семен Семенченко.

Нагадаємо, 18 грудня внаслідок активних бойових дій 5 українських військовослужбовців загинули. Крім того, ще 6 отримали поранення та 10 – травми та контузії. А за минулу добу у зоні АТО один військовий загинув, 9 поранені і 8 контужені.