Про це він розповів у коментарі виданню "ГОРДОН".

"По-перше, Росії потрібні аргументи. Цю аргументацію створюють її найманці. По-друге, відбувається ротація російських окупаційних військ. У них йде підготовка і, на жаль, Донбас на сьогоднішній день став військовим полігоном, де "обкатують" бійців фашистської армії РФ. А потім їх відправляють далі у гарячі точки. Противник приїжджає, стріляє, вбиває українців і їде собі далі. І є ще один момент – Росія утилізує на сході України боєприпаси, термін придатності яких наближається до кінця. Ось три прості причини того, що відбувається. Головна мета Москви – зробити з Донбасу "невиліковну рану" на тілі України", – вважає Береза.

На його думку, Надія Савченко теж має роль у грі "божевільного з Кремля". За словами Юрія Берези, Путін усвідомив своє безсилля, тому й почалась ескалація конфлікту на Донбасі. І загострення відбуватиметься навіть тоді, коли Україна поверне повний контроль над кордоном.

Є дуже важливий момент. Конфлікт переходить в стадію інформаційної війни, яка зараз у самому розпалі. Громадською думкою намагаються маніпулювати. Загострення на Донбасі будуть навіть коли ми повернемо контроль над кордоном і виб'ємо нечисть з нашої землі. Однак ці загострення відбуватимуться вже на кордоні з "Мордором", а не в самій Україні,
– додав нардеп.

Нагадаємо, 18 грудня на Світлодарській дузі бойовики пішли в наступ. Внаслідок активних бойових дій 5 українських бійців загинули. Крім того, ще 6 отримали поранення та 10 – травми та контузії.