У залі засідань Сенату лідер демократів Чарльз Шумер повідомив, що відбулися консультації представників обох партій з Палатою представників та адвокатами Дональда Трампа. У підсумку прийняли двопартійну резолюцію.

Цікаві дані Скільки американців виступають за імпічмент Трампу

Документ "регулюватиме порядок та терміни майбутнього судового розгляду". А загалом процес буде чесним та справедливим. Лідер республіканців Мітч Макконнелл підтвердив досягнення такої домовленості.

Що відомо про процедуру розгляду імпічменту Трампу в Сенаті

  • 9 лютого Сенат передусім проголосує щодо питання, чи не суперечить розгляд імпічменту Трампа конституції США. На дебати щодо цього відвели 4 години.
  • 10 лютого почнуть оголошення вступних аргументів. Сторона звинувачення (з Палати представників) та захист Дональда Трампа матимуть по 16 годин кожні протягом 2 днів (10 та 11 лютого) для представлення своїх позицій.
  • Угода сенаторів не виключила можливості залучення свідків, як того хотіли юристи Трампа. Однак і про вимогу до Трампа надати свідчення під присягою також не мовиться (нещодавно той категорично відмовився це робити).
  • У п'ятницю та суботу, найімовірніше, судові слухання не відбуватимуться – один з адвокатів Трампа попросив про дотримання єврейського шабату. Сенатори не заперечували.
  • Після оголошення позицій сторін сенатори отримають право озвучити запитання до обох сторін, а відповіді – обговорювати. Цю процедуру скоротили максимально – до 4 годин.
  • По 2 години матимуть сторони для підсумкової промови. Після яких Сенат голосуватиме щодо імпічменту.

Нагадаємо, Палата представників Конгресу США оголосила президентові Трампу імпічмент 13 січня. Звинувачення тільки одне – підбурювання до заколоту.

  • Річ у тім, що 6 січня Трамп закликав своїх прихильників вийти під Капітолій, що у підсумку й сталося та переросло у штурм Конгресу з трагічними наслідками.

Вашингтон, заворушення
Заворушення у Вашингтоні: головне / Інфографіка 24 каналу

До слова Гільдія кіноакторів США назавжди виключила Трампа з організації