Про це у Twitter сповістив журналіст Рікард Йозвяк.

Відповідне рішення було ухвалене спільно комітетами Європарламенту із закордонних справ і розвитку.

Читайте також: Олега Сенцова номінували на Нобелівську премію: біографія, фільми та цитати бранця Кремля

Два інші претенденти на здобуття премії – Насер Зефзафі, лідер Гірака – масового руху непокори в районі Ріф (Марокко), який бореться з корупцією, пригніченням і зловживаннями владою, а також громадські організації, що захищають права людини і рятують мігрантів у Середземному морі.

Зазначимо, що 25 жовтня політичні лідери Європарламенту оголосять переможця премії Сахарова, а нагородження відбудеться 12 грудня у Страсбурзі.

Нагадаємо, що на здобуття премії Сенцова висунула група Європейської народної партії в Європарламенті.

За що присуджують премію імені Сахарова? Від 1988 року Європарламент присуджує премію Сахарова особам та організаціям, які захищають права людини і засадничі свободи. Цьогорічних номінантів оголосили 27 вересня комітети Європарламенту із зовнішніх справ та із розвитку, а також підкомітет з прав людини.

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму. Голодний протест продовжується вже понад 120 днів. Попри сильне погіршення стану здоров'я, режисер його не припиняє голодування.