Ці затримання підвищили напруженість між Косово та Сербією. Також у середу ЄС заявив, що узгодив каральні заходи щодо уряду прем'єра Косова Альбіна Курті.

Дивіться також Жорстокі сутички в Косові: як Сербія розхитує ситуацію на Балканах

Що відомо про затримання поліцейських

Курті вимагав звільнити трьох офіцерів. Заявив, що їх заарештували за 300 метрів від кордону з Сербією на території Косово.

Введення сербських сил на територію Косово є агресією і спрямоване на ескалацію та дестабілізацію,
— заявив прем'єр.

Тим часом президент Сербії Александар Вучич сказав, що троє були заарештовані на відстані 1,8 кілометра на території Сербії поблизу села Гнілиця. Також він звинуватив Курті в розпалюванні конфліктів.

Ми перебуваємо на роздоріжжі, чи буде у нас мир чи ні... і є одна людина на Балканах, яка хоче розпалювати конфлікти за будь-яку ціну, і це Альбін Курті,
– заявив Вучич.

Він відкинув звинувачення Курті в тому, що сербська поліція увійшла в Косово, сказавши, що вони туди "навіть не ступали".

Сербія затримала поліцейських Косова
Сербія затримала трьох поліцейських Косова / Фото МВС Сербії

У відповідь на арешти Косово заборонило в'їзд на свою територію всім транспортним засобам із сербськими номерами. Однак, за даними Радіо Свобода, рух транспорту продовжується. Втім, всі автомобілі на сербських номерах підлягають посиленому контролю.

Читайте також Нові горизонти та удар по Росії: як друге велике турне Кулеби змінює позицію країн Африки

Сутички у Косово

  • Наприкінці травня на півночі Косова в сутичках між албанцями та сербами постраждали 25 миротворців НАТО.
  • Етнічні серби вирішили штурмувати офіс голови адміністрації муніципалітету Звечан. Вони намагалися не допустити очільника, якого обрали етнічні албанці.
  • Також очевидці стверджували, що миротворці застосували сльозогінний газ та світло-шумові гранати, аби захистити косовських правоохоронців. Серби ж закидали миротворців камінням.
  • В НАТО засудили напади на військовослужбовців KFOR. Також закликали Сербію та Косово до діалогу.
  • До речі, напередодні Вучич привів свою армію у стан боєготовності. Протести у Косово призвели до стрілянини.