В Інституті з вивчення війни проаналізували нарікання пропагандистів. Військкори засудили відсутність реакції російського військового командування. Крім того, розкритикували бюрократичну інертність військового апарату Росії.

Читайте також 65 мільйонів доларів пішли на дно: що відомо про знищення російського корабля "Сергій Котов"

Не перший напад на "Сергія Котова"

Військкори бідкалися також на те, що це вже був четвертий напад на "Сергія Котова" від початку повномасштабного вторгнення. Що подібні атаки екіпажу вдавалося відбити у липні, серпні та вересні 2023 року.

Тим часом відомий військкор, пов'язаний із Кремлем, заявляв, що "Сергій Котов" був недостатньо оснащений. Тому він і не зміг захиститися від морських безпілотників.

Повернімося до реакції на відсутність реакції російського військового командування. Один з відомих військкорів заявляв, що цього не зробили, адже ніхто не любить говорити правду військовому командуванню. Крім того, військове командування відмовляється з минулого досвіду винести важливі уроки, щоб удосконалити армію.

Ще один військкор нарікав, що російському командуванню було б дуже важливо прислухатися до екіпажу "Сергія Котова", щоб вдосконалити та модернізувати військово-морські судна та здійснювати оборонні процедури у майбутньому.

На це відреагував інший військкор. Він заявив, що російське командування навряд чи зробить це через "адміністративну гільйотину" у військовій бюрократії всередині Росії. І що вона перешкоджає навчанню та інноваціям. А ще через більшу культурну схильність командування приховувати свої помилки замість того, щоб виправляти їх.

В Інституті зазначають, що гнів, який висловлюють російські військкори на адресу військового апарату Росії, – давнє джерело невдоволення для провійськових військових коментаторів.

Знищення "Сергія Котова": коротко про головне

  • У ніч проти 5 березня патрульний корабель "Сергій Котов" потрапив під атаку спецпідрозділу ГУР МО "Group 13".
  • Суттєвих пошкоджень борту завдали українські дрони Magura V5. Після цього "Сергій Котов" упевнено пішов на дно.
  • Відомо, що внаслідок успішної атаки загинули 7 членів екіпажу. Ще 6 зазнали поранень. Крім того, ще 52 члени екіпажу, ймовірно, встигли евакуюватися з судна.
  • У ГУР МО зауважили, що "Сергій Котов" обійшовся у близько 65 мільйонів доларів.