У Головному управлінні розвідки озвучили попередню інформацію щодо загиблих окупантів внаслідок атаки на патрульний корабель "Сергій Котов", яка призвела до знищення судна.

Читайте також Декого точно витягали з води, – Плетенчук про долю екіпажу "Сергія Котова"

Скільки окупантів загинуло

Втрати серед екіпажу російських окупантів склали 7 безповоротних та 6 санітарних. На кораблі також перебували ще 52 члени екіпажу, яких ворогу, ймовірно, вдалось евакуювати.

Схоже, що врятованих і ошелешених моряків "Сергія Котова" через втрату судна "матроситимуть" російські спецслужби,
– зазначили у ГУР.

Раніше речник Військово-Морських сил Дмитро Плетенчук заявляв, що втрати в окупантів внаслідок ураження корабля будуть досить серйозними. Він зазначав, що деяких членів екіпажу точно витягали з води і евакуювали.

Окрім самого корабля та членів екіпажу, українські військові знищили також транспортно-бойовий вертоліт Ка-29, який був на борту. Плетенчук додав, що атака на судно в такому разі – це два в одному.

На кораблі планували розміщувати ЗРК

Представник ГУР МО Андрій Юсов пояснив 24 Каналу, що модифікація гелікоптера, який був на борту, може уточнюватись. Це може бути як Ка-29, так і К-27.

Цей гелікоптер вже не буде літати, а працюватиме більше, можливо, підводним міксером – це також факт. Справді важливий здобуток Сил безпеки й оборони, результат операції ГУР МО спільно з Військово-морськими силами,
– наголосив він.

Корабель "Сергій Котов" – це вагома втрата для російських окупантів. На ньому ворог планував розміщувати зенітно-ракетний комплекс. Зокрема, російський ЗРК "Тор".

"Сергій Котов" разом з крейсером "Москва" був дотичний до атаки на українській острів Зміїний після початку повномасштабного вторгнення. Ця ж модифікація планувалась для використання, щоб розміщувати на ній зенітно-ракетний комплекс. Зокрема, російський "Тор", – розповів Юсов.

Росіяни перебувають у розпачі через таку втрату. Перехоплені розмови свідчать про те, що загарбники нібито були попереджені, щось знали, але нічого не змогли зробити.

"Попри те, що кожного разу рапортують, що "тепер точно всі заходи вжиті". Звичайно, це вплине на ситуацію в українській акваторії Чорного моря і буде далі відтискати ворога якомога далі", – додав представник ГУР МО.

Чи можливі десантні операції Росії щодо Одеси

Російські аналітики зазначають, що після знищення корабля "Сергій Котов" висадити десант окупантів в Одесу буде неможливо. Андрій Юсов підкреслив, що це неможливо від початку 2024 року.

З початку 2024 року, після знищення "Цезаря Кунікова" – великого десантного корабля, після "Сергія Котова" справді говорити про серйозне планування у короткому терміні десантної операції з боку держави-агресорки по Одесі – для них це було б вкрай самогубним задумом,
– пояснив він.

"Сергій Котов" пішов під воду: що відомо

  • Спецпідрозділ ГУР Group 13 разом із ВМС та за підтримки Мінцифри атакував російський патрульний корабель "Сергій Котов" біля Керченської протоки в територіальних водах України. "Сергій Котов" зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів.

  • За попереднім аналізом експертів, сучасне російське судно вже не підлягає ремонту. До речі, його внесли до складу Чорноморського флоту Росії лише 30 липня 2022 року.
  • Орієнтовна ціна корабля "Сергій Котов" – 65 мільйонів доларів. Знищили корабель морські дрони Magura V5. За словами Андрія Юсова, умовно – 5 прямими влучаннями.
  • У ГУР Міноборони України уточнюють, що ця операція була б неможлива без залучення Військово-морських сил та Міністерства цифрової трансформації. Власне, у лютому 2024 року очільник Мінцифри Михайло Федоров анонсував покращення дронів Magura.