лавров погрожує Молдові "грузинським сценарієм"

Посіпака владіміра путіна, коментуючи інтереси росії в Придністров'ї, сказав, що там перебувають російській "миротворці" та група військових, яка охороняє найбільший у Європі склад боєприпасів у Ковбасні.

До теми У Молдові побоюються російського вторгнення: у Кишиневі вже назвали підозрілі сигнали

У своїй промові сергєй лавров провів паралелі між ситуацією довкола Придністров'я та війною росії проти Грузії у 2008 році. лавров чомусь заговорив про міжнародне право, об яке в росії давно витерли ноги.

Всі повинні розуміти, що будь-які дії, які наражатимуть на небезпеку наших військовослужбовців, будуть розглядатися відповідно до міжнародного права як напад на російську федерацію. Як це було в Південній Осетії, коли на наших "миротворців" напав Саакашвілі,
– цинічно заявив лавров.

росія збирається "захищати" російськомовних у Молдові

  • кремль не втомлюється використовувати наратив про так званий "захист" російськомовних. Саме цей пропагандистський тезис росія використала під час нападу на Україну та ним же погрожувала Казахстану.
  • Під час виступу перед студентами лавров пообіцяв "захистити" російськомовних жителів Молдови. Окрім Придністров'я, лавров ще й згадав про Гагаузію.
  • Слід зауважити, що це далеко не перша погроза росії на адресу Молдови. У квітні 2022 року глава російського мзс також відзначився цинічною заявою.
  • лавров сказав, що в Молдові повинні турбуватися про своє майбутнє, адже їх начебто "затягують у НАТО". Також він поставив під сумнів те, що курс Молдови в НАТО посилить безпеку країни.

Раніше – експерт розповів, чи Молдова готується до нападу росії: дивіться відео