Про це заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентин Петров, повідомляє "Укрінформ".

"Вже четвертий рік йде неоголошена війна. І ми не можемо собі забезпечити фінансування, особливо за гроші державного бюджету – а держбюджет витрачає щорічно до 1 млрд грн на закупівлю російського програмного забезпечення, – на фінансування країни-агресора", – розповів представник РНБО.

Читайте також: В РНБО пояснили, чому так раптово заборонили "Вконтакте" та інші сайти

Він також пояснив, що податки російських ІТ-компаній, які заробляють гроші в Україні, згодом скеровуються на фінансування гібридної війни проти нашої держави.

Гроші у вигляді податків повертаються у вигляді бомб і снарядів на наших солдат, які щодня відстоюють нашу можливість спокійно сидіти в красивих офісних приміщеннях за круглими столами у мирному місті Києві,
– зазначив Петров.

Нагадаємо, 17 травня набув чинності Указ Президента України Петра Порошенка про введення в дію рішення РНБО, яке передбачає блокування в країні низки російських сайтів.

Інтернет-провайдери, які не заблокують в Україні "Вконтакте", "Однокласники" та "Яндекс", нестимуть за це адміністративну відповідальність. Вони повинні будуть сплатити штраф у розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.