Євген Мецгер заявив, що свобода слова є важливою для країни, а його дії є неприпустимими. Також посадовець зазначив, що його вчинок образив усіх журналістів.

Зверніть увагу Наглядова рада визначила нового очільника "Укрексімбанку" на час розслідування

Кому Мецгер адресував вибачення

Мецгер вибачився перед журналістом "Схем" Кирилом Овсяним та оператором Олександром Мазуром, яких напередодні він обматюкав у своєму кабінеті, і додав, що поки що воно у формі листа, однак він готовий зробити це у будь-який інший спосіб. Також Мецгер вибачився перед всіма журналістами України і похвалив те, як ЗМІ відстоюють права своїх колег.

За словами Мецгера, він завжди врівноважений, та через стрес і навантаження зірвався на журналістів. Попри це, посадовець не вважає це підставою для виправдання.

Я за природою врівноважена людина і ніколи не думав, що миттєвий емоційний спалах може перерости в лавину імпульсивних та непоправних дій і рішень. Стрес і навантаження цьому не виправдання,
– заявив Мецгер.

Посадовець згадав те, що скандал нашкодив репутації "Укрексімбанку", тому також вибачився перед колегами. Крім того, Мецгер згадав про те, що написав заяву на відсторонення з посади голови правління банку на час розслідування інциденту.

Напад на журналістів "Схем": головне

Текст публікації Мецгера

Шановні представники ЗМІ!

Я завжди вважав і вважаю свободу слова і вільну пресу фундаментом демократії та справжньої незалежності держави.

Тому події, що сталися у моєму робочому кабінеті 4 жовтня 2021 року та були згодом опубліковані виданням «Схеми» з мого боку є неприпустимими та стали шоком не тільки для громадськості та журналістської спільноти, але й для мене. Я за природою врівноважена людина і ніколи не думав, що миттєвий емоційний спалах може перерости в лавину імпульсивних та непоправних дій і рішень. Стрес і навантаження цьому не виправдання.

Тому я щиро прошу вибачення у працівників видання «Схеми» Кирила Овсяного та Олександра Мазура! На разі у формі листа, але завжди готовий зробити це у будь-якій зручній їм формі.

Моя поведінка глибоко образила весь без виключення журналістський цех, який проявив гідну найбільшої поваги солідарність у відстоюванні прав своїх колег. Я щиро прошу вибачення у всіх журналістів України.

І зрештою, це завдало величезної шкоди іміджу банку, моральному духу його чудового колективу і престижу професії банкіра, як такій. Я щиро прошу вибачення у всіх колег.

Повторюся, я не мав права на той спалах, він викликає найбільшу огиду і сором саме в мене.

За своїми моральними переконаннями та значним суспільним резонансом, я написав заяву про відсторонення мене від здійснення повноважень Голови правління АТ «Укрексімбанк». Відповідну заяву я надав Наглядовій раді банку і сьогодні, 6 жовтня, вона була задовільнена.