Наразі не передбачено можливості оновити дані після 16 липня без настання адміністративної відповідальності. Згідно з поясненнями від Міністерства оборони, громадяни, які не оновлять свої дані до зазначеного терміну, підпадатимуть під дію статей 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дивіться також Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Що очікує на тих, хто не оновить свої персональні дані

Міноборони України попереджає громадян про необхідність оновлення своїх даних в ТЦК до 16 липня 2024 року. Якщо ж особа, яка є військовозобов'язаною проігнорує цю вимогу, то вона може бути притягнута до адміністративної відповідальності.

У відомстві звертають увагу, що 17 травня Володимир Зеленський підписав закон про підвищення штрафів за порушення військового обліку.

Також у Міноборони зазначають, що якщо після закінчення 60-денного терміну представники ТЦК виявлять, що громадянин не оновив свої дані, вони можуть вручити йому повістку для оновлення даних.

У разі потреби, працівники ТЦК спільно з поліцією можуть ініціювати доставлення порушника до ТЦК для притягнення до адміністративної відповідальності та проведення процедури оновлення персональних даних.

Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених: що відомо

  • 17 травня Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє мобілізувати засуджених. Таке право буде надаватися лише деяким категоріям ув'язненим.
  • Раніше цей законопроєкт підтримали в другому читанні 279 парламентарів Верховної Ради. Про те, що Зеленський його підписав, стало відомо з картки законопроєкту №11079-1.
  • Новий закон забороняє мобілізацію засуджених за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки, а також корупціонерів.