Насамперед це низина. Це 24 Каналу пояснив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

Дивіться також Росіяни тиснуть на Роботине та просуваються в Часовому Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

"Росіяни зараз практично підійшли до Карлівки. Тобто до Карлівського водосховища. Там дуже складно утримувати цю ділянку. Тому що це насамперед низина", – сказав він.

Стратегічне завдання росіян

Роман Світан зазначив, що мовиться про гряду за Карлівкою, за Карлівським водосховищем. Він припустив, що українське командування може прийняти рішення відходити на другу лінію оборони.

Основну другу, яка ще з 2015 року планувалась як друга, якщо нам доведеться відходити до Донецька. Це приблизно 30 – 35 кілометрів від Донецька. У росіян було мінімальне стратегічне завдання намагатися від Донецька відсунути лінію фронту. От вона їм практично вдалась,
– вважає він.

Усе буде залежати від рішення українського командування, наявності сил, засобів та достатньої кількості дальніх засобів ураження. Можливо, навіть авіації.

"Думаю, що найближчим часом буде прийняте це рішення – відійти за Карлівське водосховище та водними перепонами прикритись від росіян. А далі там є гряда, підняття кілька десятків метрів. Тобто підвищення. Намагатись на висотах їх зупинити", – додав військовий експерт.

Що відбувається на фронті: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом минулої доби зафіксовано 78 бойових зіткнень. Вже від початку поточної доби відбулося 28 бойових зіткнень.
  • Важка ситуація на Покровському напрямку. Відомо, що там наразі триває 11 боєзіткнень в районах Зеленого Поля, Новопокровська, Новоселівки Першої, Калинового та Невельського. Ситуація під контролем Сил оборони України.
  • Протягом минулої доби окупанти на цьому напрямку втратили 400 осіб, з них 134 – безповоротні. Знищено один танк, 3 ББМ та 7 артсистем. Пошкоджено 4 бойові броньовані машини, дві гармати та автомобіль.