Для цього російські окупанти часом посилюють обстріли на Очаківському й Куцурубському напрямках, сказала 24 Каналу речниця Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк. Однак українське командування все бачить і вираховує.

До теми Кінбурнська коса є "ключем" до трьох великих портів, – ветеран ВМС України

"Поки що Кінбурнська коса у ворога, поки що вона окупована – і це для мене особисто дуже болючий напрямок", – зазначила Гуменюк.

Росіянам тривожно на Кінбурнській косі

Окупанти відчувають небезпеку на Кінбурнській косі, зокрема в Миколаївській її частині. Крім того, вони почали відмовлятись від артилерії, застосовуючи натомість FPV-дрони.

Тому намагаються запускати дрони вже з Херсонської частини Кінбурнської коси, ближче до материкової частини тимчасово окупованої області, щоб убезпечити свої підрозділи. Тобто, тут теж спостерігається нервовість у розподілі сил і засобів,
– констатувала Гуменюк.

Коли відправляють на Кінбурнську косу, росіяни розуміють, що це квиток в один кінець. Їм одразу прилітає у відповідь, тож фактично ця позиція більше не функціює.

Що відбувається на лівобережжі Херсонщині: останні новини

  • З літа 2023 року українські військові утримують плацдарм на лівому березі Дніпра в районі Антонівського мосту. Велику роль у цій унікальній операції відіграли прикордонники.
  • Водночас ворог не полишає спроб витиснути захисників з лівого берега. Упродовж доби може бути близько 10–15 штурмів, але Сили оборони їх усі відбивають.
  • До слова, російські командири не дозволяють застосовувати бронетехніку. Окупанти йдуть пішими групами й гинуть у стрілецьких боях.