Зауважимо відразу, що перевезення зброї і наркотиків – поза законом для туристів у будь-якій країні. Більше того, в окремих державах за "логістику" наркотиків передбачене дуже серйозне покарання, аж до смертної кари.

Читайте також: Безвізова карта світу для українців: інфографіка

Перевезення зброї для полювання та підводного лову також дозволене тільки за наявності оформленого цілого пакету документів у більшості країн. А в окремих державах ввезення навіть такої зброї – заборонене цілком.

Окремо кілька слів про правила перевезення ліків. Заборонено перевозити ліки, що мають у складі психотропні чи наркотичні речовини. В окремих країнах заборонені ліки, що містять фенобарбітал.

Краще не брати: сильні знеболювальні, снодійні, препарати для лікування депресії та інших нервово-психічних захворювань, ліки для контролю ваги і зниження апетиту. Всього у списку заборонених до перевезення ліків – понад 300 найменувань.

Якщо ж стан здоров'я вимагає наявності таких ліків, потрібна довідка від лікаря (у деяких країнах – нотаріально завірена) і митна декларація з чітким вказанням наявної у вас кількості усіх препаратів.

Читайте також: Осінні вихідні в Європі: топ-5 бюджетних маршрутів з України

У публікації, звичайно, складно охопити нюанси абсолютно усіх країн. Ми вибрали найпопулярніші туристичні напрямки українців, а також – кілька популярних екзотичних країн.

Євросоюз

Найголовніший момент для туриста – кількість грошей, які можна з собою брати. Україна не має обмежень на ввіз/вивіз валюти з нашої держави, але це за умов письмового декларування. А от при в'їзді в Європу не декларувати можна до 10 тисяч євро.

Щодо ввезення алкоголю та тютюну на територію ЄС – правила досить лояльні. В окремих країнах дозволено завезти навіть трохи більше за середні норми – до 3 л вина та до 10 л пива.

Читайте також: Важливі нюанси для безвізової мандрівки: картка, страховка, авто

Але зауважте: за порушення вимог ввезення тютюну – штраф від 50 євро за блок з наступною конфіскацією всього товару і навіть депортацією.

Також при в'їзді до зони ЄС від оподаткування звільняється ввіз товарів на суму менше 200 євро і вагою, яка не перевищує 50 кг, або у випадку ввозу єдиного неподільного предмету вартістю менше 300 євро.

Грузія

Грузія дозволяє безмитно завезти продукти вагою до 5 кг на суму не більше 200 ларі; речі для особистого користування вартістю до 300 ларі (для авіаподорожі – до 1500 ларі).

Декларування потребуватиме високочастотне електронне обладнання і засоби зв'язку; тварини і рослини.

Читайте також: Побачити серцем: неймовірна Грузія за сім днів

А от для вивезення дорогоцінних каменів, металів, ювелірних виробів, антикваріату, ікон, картин, скульптур, які є художніми цінностями, потрібен спеціальний дозвіл Міністерства культури Грузії.


Що і скільки можна везти з-за кордону

Туреччина

Мобільні телефони, спортивна зброя, фото- і відеокамери, дороге спортивне обладнання та спорядження безмитно ввозяться в кількості не більше одного предмета або комплекту на людину (рекомендується вносити в митну декларацію для подальшого безперешкодного вивозу з країни). Коштовності, ювелірні вироби та інші цінності необхідно також вказувати в декларації (прикраси вартістю понад 15 000 доларів вносяться в паспорт власника для контролю при виїзді).

Туреччина вимагає нотаріально посвідчений рецепт у випадку ввезення нарковмісних препаратів та дозволів на зброю, за яким на митниці оформлять вашу спортивно-мисливську зброю, якщо маєте намір її ввезти. А от туристичні ножі ввозити теж не можна.

Читайте також: Подорож без візи із України в ЄС: документи і правила для приємних мандрів

Для ввезення домашніх тварин потрібен відповідний ветеринарний сертифікат з країни постійного перебування і довідка від ветеринара про проведення всіх необхідних щеплень.

Туреччина має свій ексклюзив у митних правилах: вивезення турецьких килимів – підпорядковується окремим інструкціям і лімітоване за віком і цінністю виробу.

Єгипет

Дуже непросто ввезти в Єгипет особисте авто – потрібно отримувати місцеві техпаспорт, страховку і навіть держномери з арабськими цифрами і буквами. Це не безкоштовно, причому єгипетські чиновники теж ласі до бакшишу – хабара.

Домашніх тварин сюди можна ввезти, маючи ветеринарний сертифікат, оформлений не більше ніж за 14 днів до в'їзду в Єгипет. Однак все одно при перетині кордону кожна тварина має проходити карантин (до 15 днів).

Дуже уважно стежить Єгипет, щоб до нього не ввозили порнографічну та іншу продукцію, що може суперечити нормам ісламської моралі.

Щодо сувенірів на згадку, то Єгипет особливо уважно ставиться до вивезення коралів, слонової кістки та виробів з неї. Зокрема, за спробу вивезення коралів накладається штраф, якщо ж кількість коралів товарна – то в'язниця терміном до 2 років. Вироби із золота та срібла з країни можна вивозити тільки в тих кількостях, які прийнятні для індивідуального використання.

Мальдіви

На Мальдіви категорично заборонено ввозити алкоголь, порнографічні матеріали, антиісламську літературу. Ввезення професійної відеоапаратури можливе тільки за спеціальним дозволом, так само як і обладнання для підводного полювання. Спеціальний дозвіл потрібен і на ввезення тварин.

Якщо ж ви таки привезли алкоголь – то по прильоту його можна здати в безкоштовну камеру зберігання. Видана квитанція зберігається до вильоту, після реєстрації на рейс все вилучене можна отримати назад.


Що заборонено ввозити за кордон

Шрі-Ланка

Щоб вивезти придбані в Шрі Ланці коштовності, необхідно надати квитанцію про оплату. Безмитно дозволяється експортувати до 3-х кг чаю.

Заборонено вивезення з країни антикваріату, рідкісних книг, манускриптів на пальмових листках, необроблених дорогоцінних каменів. Щоб вивезти тварину чи рослину – також потрібен спеціальний дозвіл. Причому є список представників флори та фауни, які вивозити не дозволено взагалі, всього таких понад 450 видів.

Мадагаскар

Ввозити сюди тютюн і алкоголь можна тільки людям у віці старше 21 року. Парфуми і парфумерну продукцію на Мадагаскар ввозити заборонено. Категорично заборонено ввезення диких і свійських тварин – тут жорсткий карантин.

Вивіз шкур тварин дозволений тільки за ліцензією митниці або інших державних органів. Заборонено вивезення в будь-якому вигляді (навіть опудал) лемурів, крокодилів, черепах, не можна чіпати і деякі види рослин – стебла, насіння і квіти орхідей, молочаїв і пахоподіумів.

Читайте також: Фотограф шокував кадрами засмічених Карпат: фото