Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Вибори-2019: все, що потрібно знати про обов'язки президента України

   В передвиборчих програмах кандидатів в президенти вражають обіцянки зробити те, що навіть не належить до повноважень президента. Подолання бідності, європейська зарплата, справедливі пенсії, чесні податки, робочі місця і тому подібне — чи не третина в кожній програмі.

   Згідно з Конституцією, президент не має повноважень безпосередньо впливати на рівень життя – це повноваження виконавчої влади. Ба більше, втручання президента в економіку взагалі є неконституційним.

   Читайте також: Чому кандидати обіцяють те, що не входить до повноважень президента

   На порядок денний в українській економіці впливає уряд, який відповідає за:

   • державний бюджет;
   • фінансову, цінову, інвестиційну та податкову політику;
   • управляє державною власністю;
   • координує роботу всіх міністерств і виконавчих органів.

   Повноваження президента

   У нинішній редакції Конституції президент має ключові повноваження у двох сферах: національна безпека та міжнародні відносини.

   Він є верховним головнокомандувачем Збройних Сил України, призначає та звільняє з посад їх вище командування та приймає рішення про їх використання у разі збройної агресії проти України, очолює Раду національної безпеки і оборони, яка за Конституцією координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.

   У сфері міжнародних відносин президент:

   • представляє державу;
   • керує зовнішньополітичною діяльністю;
   • веде переговори та укладає міжнародні договори;
   • приймає рішення про визнання іноземних держав;
   • призначає та звільняє керівників дипломатичних представництв.

   Серед важливих повноважень президента — призначення та звільнення однієї третини Конституційного Суду, половини Ради Національного банку та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також виключне право вносити закон, який створює суди.

   В інших питаннях президент залежить від Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

   Так, уряд призначається Верховною Радою. За Конституцією президент вносить свої кандидатури щодо двох міністрів:

   1. міністра оборони;
   2. міністра закордонних справ.

   Для призначення навіть тих міністрів, які відповідають за політику у сфері його конституційної відповідальності, президенту потрібна підтримка парламенту. Решту кабінету прем'єр-міністр формує разом з парламентом.

   Читайте також: Президент, Рада, Кабмін: хто за що відповідає

   Згода парламенту потрібна і на призначення генерального прокурора, і Служби безпеки, і голови Національного банку. Зміни до Конституції також належать до повноважень голосування депутатів.

   вибори 2019
   Повноваження президента України

   Вплив президента на парламент

   Конституційні впливи президента на парламент дуже обмежені.

   – Він має право накласти вето на прийнятий парламентом законопроект, але депутати можуть подолати його 301 голосом.

   – Президент має право розпустити Верховну Раду і призначити дострокові вибори, але тільки у випадку тривалої нездатності до створення коаліції та уряду.

   Обов'язки уряду

   Голова держави залежить не тільки від парламенту, а й від уряду, сформованого парламентом. Наприклад, його укази щодо певних сфер вимагають підпису прем'єр-міністра або профільного міністра.

   Голови місцевих державних адміністрацій, призначаються і звільняються відповідно до Конституції за поданням Кабінету Міністрів. А їх рішення може бути скасовано президентом, тільки якщо вони суперечать конституції або законодавству.

   Згідно з Конституцією, президент може пригальмувати дію урядових актів, але тільки в разі їх невідповідності Конституції й до рішення Конституційного суду з цього приводу.

   Водночас саме уряд відповідно до Конституції відповідає за:

   • забезпечення державного суверенітету та економічної незалежності України;
   • здійснення внутрішньої та зовнішньої політики;
   • забезпечення фінансової, цінової, інвестиційної податкова політики;
   • розроблення проекту Закону про Державний бюджет України для затвердження Верховною Радою України та забезпечення його виконання з подальшою звітністю до Верховної Ради;
   • проведення заходів щодо забезпечення оборони та національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю;
   • організацію та забезпечення здійснення зовнішньоекономічної діяльності України, митної справи;
   • призначення та звільнення з посади, на вимогу прем'єр-міністра України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України.

   Іншими словами, Кабінет Міністрів, який формується парламентом, має всю повноту виконавчої влади. І президент, який має низку важливих повноважень, у своїй діяльності залежить від парламенту та уряду. Так записано в Конституції, де також сказано, що президент є гарантом її додержання. Гарантом, а не порушником.

   верховна рада
    

   Повноваження Верховної Ради

   Невиконання основного закону, постійне його викручування і перекручування, переписування і підлаштовування під себе замість виконання – призводить до бардака, а також тотальної безвідповідальності, в умовах яких і процвітає корупція на найвищому політичному рівні.

   За чинною Конституцією Кабмін є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Прем'єр-міністр і уряд не тільки розпоряджаються нашими грошима, якими ми у вигляді податків формуємо бюджет, але й безпосередньо впливають на якість нашого життя.

   кабінет міністрів
   Повноваження Кабінету Міністрів

   Уряд призначає Верховна Рада, а нову Верховну Раду ми обиратимемо на парламентських виборах восени 2019 року. І включення економічних блоків до передвиборчої президентської програми може бути виправдано хіба проханням про підтримку команди, яка йтиме на парламентські. Однак лише в тому випадку, коли члени цієї команди названі, щоб ми розуміли, хто і як збирається це робити.

   Викорінення політичної корупції починається з виконання Конституції. Ось чому вибори такі важливі, парламентські, можливо, навіть важливіші за президентські.

   Джерело: 24 канал
   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин
   Залиште відгук