Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Як відомо, 18 липня глава терористів так званої "ДНР" Захарченко заявив про заснування нової держави з меншовартісною назвою "Малоросія". За його словами, нібито "держава Україна не підлягає відновленню", тому з окупованого Донецька він оголошує про створення нової держави, яка буде свого роду "правонаступницею" України.

Читайте також: Порошенко блискавично відреагував на заяву Захарченка: проект "Новоросія" похований

Це прояв традиційної неадекватності Захарченка. Він свого часу робив схожі заяви. Зокрема, що буде в Києві і звільнить Україну від "хунти". Також обіцяв на 9 травня прибути на танках як переможець у Берлін. Тому не варто ці заяви сприймати серйозно, оскільки жодна з них не була підкріплена на практиці. Судячи з усього, донецький Наполеон уявив себе Наполеоном малоросійським. Захарченко хоче підвищити свій статус. Йому вже мало меж "ДНР",
– говорить Фесенко.

За словами Фесенка, якби ця заява була серйозною політичною комбінацією, то тоді б мали зустрітися Захарченко і Плотницький, запросити, наприклад, екс-регіонала Царьова або когось ще з втікачів-політиків із Харкова чи Одеси і оголосити про створення Малоросії, підписати відповідний документ. А так, на його переконання, це порожні слова.

Водночас політолог не відкидає версію залякування російськими кураторами Захарченка наших західних партнерів. Скоріше за все, на його думку, це стосується президента Франції Еммануеля Макрона перед початком телефонних переговорів у Нормандському форматі.

"Це може бути тактикою психічної атаки – залякування загостренням кризи не тільки на Донбасі, а й по всій Україні. Таким чином натякають про повторення подій 2014 року", – зазначає Фесенко.

Водночас, як вважає політолог, західні партнери дипломатичною мовою "проявлять стурбованість" щодо цих заяв і не більше.

Читайте також: Хтось вже ходить за спиною Захарченка, – військовий експерт про можливу ліквідацію ватажка "ДНР"