Якщо наразі з Польщі дипломати можуть легко повернути українців, то з Франції для евакуації доведеться намучитися, щоб подолати кілька кордонів. Це констатував голова міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.

Важлива новина З Італії в Україну вилетіли 123 людини

Тим українцям, які мусять пересидіти карантин, наразі допомогти нічим: вони заручники вірусу і повинні виконати усі умови ізоляції. А вже коли карантин добіжить кінця, МЗС буде вирішувати проблему із евакуацією.

Ті, хто у карантині, зберігайте спокій і бережіть себе. Вірус однаково працює, що на курорті, що у зимовій столиці. Коли пройде карантин, будемо дивитися, як це реалізувати і налогодити роботу,
– дав пораду Кулеба.

Консули планують використати модель хабу: збиратимуть людей у 5-6 найбільших аеропортах, де поки що немає обмежень. Так, наприклад, роблять із вантажівками, які не можуть перетнути чужий закритий кордон. Дипломати разом з міністерством інфраструктури обирають для водіїв обхідні шляхи, якими ведуть до України.

Дивіться відео брифінгу про евакуацію українців з Італії

Українці в карантині

У двох готелях у Шарм-ель-Шейху загалом відпочивали 730 українців. Однак готелі закрили закрили на карантин, бо в одному з них виявили двох осіб інфікованих коронавірусом. Вони не є громадянами України.

Тепер усі відпочивальники готелю сталю заручниками ситуації на 14 днів. Після закінчення цього терміну українцям зроблять експрес-тести та обстежать на наявність Covid-19. Коли результати будуть негативними, тільки тоді вони повернуться додому.