Із черговою заявою щодо озброєння виступив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Він закликав надіслати Україні реактивні системи залпового вогню, які можуть вражати цілі з великої відстані.

До теми Джонсон каже про "повільний, але відчутний" прогрес Росії на Донбасі: закликає допомогти Україні

Джонсон відкидає мирну угоду

На думку Джонсона, кількість зброї треба збільшити. При цьому варто відкинути ідею, що президент Володимир Зеленський нібито має зосередитися на досягненні мирної угоди з Росією. Незважаючи на те, що війна триває вже четвертий місяць, Україна не може поступитися територією.

Як ви можете поводитися з крокодилом, коли він посередині їсть вашу ліву ногу? Хлопцю зовсім не варто довіряти,
– сказав Джонсон.

Британський прем'єр упевнений, що треба посилити військову підтримку України в боротьбі з російськими силами. Вона полягає й у відправленні передового озброєння, такого як реактивні системи залпового вогню.

Що відомо про передачу зброї для України

  • Партнери та союзники нашої держави начебто погодили, що передадуть Україні всю необхідну зброю, щоб вибити з нашої землі російських окупантів. США навіть надали ленд-ліз. Але в реальності постачання важкого озброєння затримується. Українським військовим через це дуже важко протистояти ворожій навалі.
  • Влада України просить партнерів про пришвидшення рішення та передачі. Адже ми платимо дуже високу ціну через їхнє зволікання – це життя наших людей як військових, так і мирних. Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк також зробив відповідний заклик, показавши, що росіяни застосовують проти нас. Їхня зброя випалює все на своєму шляху. Тому нам потрібні американські аналоги.
  • Однією з країн, яка обіцяла постачання зброї, але досі цього не зробила, є Німеччина. Наш посол Андрій Мельник навіть жартував з цього питання. Він опублікував кумедну картинку, порівнявши Німеччину з равликом, який тягне кулю. Але Офіс Президента, попри всі труднощі у цьому питанні, запевняє, що ми таки отримаємо все необхідне.

Детальніше про позицію Джонсона: дивіться відео