Про проведення засідання громадської ради мовиться на сайті Міністерства юстиції. Втім рішення на ньому не схвалили – поки вирішили лише почати процес підготовки до цього, пише "Національний корпус".

Цікаво ОПЗЖ запропонувала законопроєктів на понад 2 трильйони гривень: бюджету на це не вистачить

Засідання викликало такий резонанс, що на нього навіть прибула поліція. Разом з нею прибули фейкові "журналісти" Шарія,
– повідомили в "Нацкорпусі".

Вже після завершення засідання розглянули й питання порушень партії. На їхній основі громадська рада підготувати звернення до відповідних органів для подальшого процесу заборони діяльності вказаних партій.

Партія "Опозиційна платформа – За життя":

  • Це партія з найбільшим рівнем підтримки серед проросійських політичних сил в Україні. Фактично вона створена під кінець минулої каденції Верховної Ради внаслідок розколу "Опозиційного блоку". Юридично вона існує ще з 1999 року.
  • Розкол був спровокований певними суперечками між групами Медведчука й Ахметова. Разом з Медведчуком з партії вийшли Нестор Шуфрич, Вадим Рабінович, Юрій Бойко й інші.

"Партія Шарія":

  • Згідно з останніми виборами, це третя проросійська політсила за рівнем підтримки – після "Опоплатформи" й "Опоблоку". Вона створена проросійським блогером Анатолієм Шарієм, який вже багато років не живе в Україні.
  • Фактично партію створили конкретно під парламентські вибори у 2019 році. Багато експертів вважають, що ця партія є проєктом "Опозиційної платформи – За життя".