Повернувся заради домашнього Євро, але Іспанія розбила усі мрії: історія виступів Тоні Крооса

12 липня 2024, 15:05
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Чемпіонат Європи-2024 з футболу підійшов до фінальної стадії, де збірні Іспанії та Англії визначать тріумфатора турніру. На жаль, до вирішального матчу за трофей не дісталась господарка цьогорічного Євро – Німеччина.

Збірна Німеччини припинила свою боротьбу у чвертьфіналі Євро-2024. Кривдницею "бундестім" стала Іспанія, яка в 1/4 фіналу здобула перемогу з рахунком 1:2. Гол Меріно під завісу другого екстратайму вивів "Фурію Роха" у фінал чемпіонату Європи.

Варте уваги Геній футболу, який ніколи не тріумфував на Євро: шлях Луки Модріча на чемпіонатах Європи

"Фурія Роха" не дозволила здійснитись мріям Крооса

Цей чвертьфінал Євро-2024 став останнім для півзахисника збірної Німеччини Тоні Крооса, який ще раніше оголосив, що повішає бутси на цвях після домашнього чемпіонату Європи. На жаль, футболісти Іспанії не дозволили Кроосу та його партнерам по збірній на останок виграти домашній турнір.

24 Канал розповідає про шлях Тоні Крооса на Євро, який назавжди записав своє прізвище в історію футболу.

Тріумф улюбленої команди на Євро-2024 наповнить незабутніми емоціями та надихне на нові звершення. А щоб не пропустити культову спортивну подію і бути в курсі всього, що відбувається – вмикай свій гаджет і насолоджуйся переглядом матчів!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That's my spirit.

Україна увійшла в історію кар'єри Крооса

3 березня 2010-го року Тоні Кроос дебютував у футболці головної команди своєї країни. Сталось це у 20-річному віці. Дебют німця припав на товариську гру проти збірної Аргентини, яка закінчилась мінімальною поразкою Німеччини 0:1.

Єдиний та переможний гол у зустрічі забив Гонсалу Ігуаїн. Кроос розпочав матч у запасі та вийшов на зміну лише на 67-й хвилині, коли змінив Томаса Мюллера.

Після лише чотирьох поєдинків Кроос вирушив разом зі збірною на ЧС-2010, де Німеччина здобула бронзові медалі.

Вперше Тоні зіграв на Євро у 2012-му році, коли турнір приймали дві країни – Україна та Польща. У рамках групового раунду півзахисник отримував вкрай мало ігрової практики. У трьох матчах Тоні провів на полі лише 18 хвилин:

• Німеччина – Португалія 1:0
  • Нідерланди – Німеччина 1:2
  • Данія – Німеччина 1:2

"Німецька машина" із 6 балами вийшла у плей-оф Євро-2012, де ж у першому матчі пройшла Грецію 4:2. Кроос дивився за грою із лави запасних.

Дебютне Євро для Тоні Крооса / Фото Getty Images

У півфіналі Німеччина зустрічалась із Італією. Кроос вперше вийшов у стартовому складі, але не зумів врятувати команду від вильоту із чемпіонату Європи. Дубль у німецькі ворота оформив нападник Балотеллі. Натомість "бундестім" відповів голом Озіла 1:2.

Дуже втягуюче Євро було для Тоні Крооса у національній команді.

Господарі турніру вибили із ладу "німецьку машину"

Через чотири роки Кроос вже у статусі основного гравця збірної поїхав на Євро-2016 у Францію. Тоні відіграв усі повні шість матчів, які провела Німеччина на чемпіонаті Європи. "Бундестім" потрапив в одну групу до України, Польщі та Північної Ірландії.

У стартовому матчі проти України Кроос віддав гольову передачу на Мустафі. А Німеччина здобула перемогу з рахунком 2:0. У двох інших іграх німці розписали нульову нічию із поляками та переграли північних ірландців 0:1.

Німецька збірна вийшла до 1/8 фіналу, де вибила із турніру Словаччину 3:0. А от вже у чвертьфіналі Євро-2016 підопічні Льова лише у серії пенальті перемогли Італію – основний та додатковий час 1:1, а серія 11-метрових 6:5 за німцями. Один із пенальті реалізував Кроос.

Німеччина – Франція на Євро-2016 / Фото Getty Images

У півфіналі Євро-2016 "бундестім" був зупинений господарями турніру. Франція двічі засмутила Ноєра (дубль Грізманна) та вийшла у фінал домашнього чемпіонату Європи. Натомість німці спакували валізи додому. І знову підопічним Льова зовсім трохи не вистачило для виходу у фінал.

Сумарно Тоні Кроос отримав 570 ігрових хвилин.

Євро, яке поставило крапку у збірній, але не остаточну...

Наступне Євро-2020 було ще коротшим для Крооса та збірної Німеччини. Турнір через пандемію коронавірусу відтермінували на рік. "Бундестім" потрапив в один квартет до Франції, Португалії та Угорщини. Німецька команда відчула увесь спектр емоцій у рамках групового етапу: поразка від Франції 1:0, перемога над Португалією 2:4 та нічия із Угорщиною 2:2. Якраз останній результат викликає найбільше запитань підопічних Льова, які у цьому останньому турі ледь врятувались від поразки. Німці двічі відігрувались у поєдинку. Горецка на 84-й хвилині зрівняв цифри на табло та приніс своїй команді один бал.

4 очок вистачило Німеччині, щоб вийти до плей-оф Євро-2020. Вже в 1/8 фіналу шлях німецької збірної припинила Англія, яка оформила вихід у чвертьфінал з рахунком 2:0. Перемогу "трьом левам" принесли голи Стерлінга та Кейна.

Тоні Кроос на Євро-2020 / Фото Getty Images

Кроос знову відіграв усі матчі від свистка до свистка, але не відзначився жодною результативно дією на своєму третьому у кар'єрі чемпіонаті Європи.

Після цього Євро Тоні оголосив про закінчення своєї кар'єри у національній команді. Кроос сконцентрувався на клубному рівні.

Камбек у збірну заради домашнього Євро-2024

22 лютого 2024-го року у соцмережах футболіст оголосив про камбек у збірну Німеччини. Все заради домашнього Євро. Напередодні старту турніру Кроос зробив ще одну важливу заяву: після Євро-2024 він остаточно повішає бутси на цвях. Як і сталось.

Кроос повернувся у збірну Німеччини / Скриншот зі інстаграму Тоні

Тоні Кроос гучно грюкнув дверима на клубному рівні, вигравши із мадридським Реалом Лігу чемпіонів. У фіналі "вершкові" переграли дортмундську Боруссію (0:2).

Тому Євро-2024 стало прощальним турніром у яскравій кар'єрі досвідченого футболіста. Збірна Німеччини на домашньому турнірі отримала не надто складних суперників – Шотландію, Угорщину та Швейцарію.

У перших двох матчах німці святкували перемоги: над Шотландією 5:1 та Угорщиною 2:0. Лише в останньому турі Швейцарія змогла перервати переможну ходу господарів турніру – нічия 1:1.

1/8 фіналу чемпіонату Європи Німеччина зіграла з Данією. Результативні удари Гаверца (із пенальті) та Мусіали вивели команду Нагельсманна в 1/4 фіналу. На жаль, вже у чвертьфінальні стадії уболівальники побачили протистояння Іспанії на Німеччини. За рівнем цей поєдинок був вартий фіналу, але відбувся на більш ранній стадії.

Німеччина дійшла до 1/4 фіналу Євро-2024 / Фото Getty Images

"Фурія Роха" була близька до того, щоб закрити матч ще в основний його час. Але на 89-й хвилині Вірц перевів гру в екстратайми. Все йшло до серії пенальті, але Меріно ударом головою закінчив боротьбу ще під завісу другого додаткового тайму. Іспанія вийшла уперед 2:1 та пробилась до півфіналу Євро-2024, вибивши господарів турніру.

Кроос на останньому для себе Євро відзначився хіба що жовтою карткою, яку отримав у чвертьфіналі.

Після фінального свистка не лише партнери по команді подякували Тоні Кроосу за успішну кар'єру. Німець потрапив у теплі обійми іспанських футболістів, для яких Тоні теж був втіленням геніальних ідей та креативу у центрі поля.

Збірна Німеччини у своїй історії тричі перемагала на Євро, але жоден тріумф не був під час виступів Тоні Крооса.

Цікаво! За усю кар'єру Тоні Кроос провів у футболці збірної Німеччини 114 матчів, у яких відзначився 17 голами та 21 асистом. Також заробив 9 жовтих карток.

Це Євро-2024, на жаль, стало останнім чемпіонатом Європи не лише для Тоні Крооса, а й для Пепе, Кріштіану Роналду...