Свої слова прем'єр пояснив тим, що Україна завжди допомагатиме своїм громадянам у будь-якому місці. Про це Шмигаль сказав у програмі "Радіо Свобода".

Важливо В окупованому Сімферополі з кранів замість води ллється грязюка: відео

Прем'єр підкреслив, що про забезпечення водою окупантів не мовиться.

У разі необхідності забезпечити людей водою, якщо гуманітарна катастрофа. Звичайно, Україна де завгодно, у Криму або десь в іншому місці, буде забезпечувати українців водою і всім необхідним, медикаментами, їжею тощо,
– сказав Шмигаль.

Він також зазначив, що наразі постачати дніпровську воду до Криму технічно неможливо. Шмигаль зазначив, що Кримський канал перекритий і поки неможливо поставити воду в Крим із нинішньої інфраструктурою.

Актуально У містах вода по годинах, у селах її взагалі немає, – ЗМІ про ситуацію у Криму

Нестача води у Криму: все, що відомо

  • Україна ще до окупації Росією Криму забезпечувала до 85% потреб у прісній воді. Після анексії Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили.
  • Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
  • Офіційна позиція України щодо постачання води на півострів полягає у тому, що влада не подаватиме воду у Криму до повної деокупації.