Шольц зауважив, що зняття ЄС економічних санкцій з країни-агресорки не відбудеться одразу після припинення воєнних дій в Україні. Це, за його словами, буде можливим лише тоді, коли настане "повна нормалізація ситуації".

Читайте також Крига скресла, – Стефанчук зустрівся з Шольцом і обговорив постачання зброї з Німеччини

Шольц закликав Сербію також ввести санкції проти Росії

Після зустрічі лідерів двох країн 10 червня у Белграді відбувся брифінг. Першим слово взяв президент Сербії Александар Вучич.

Заява Вучича

Він розповів, що обговорював з канцлером Німеччини загальну політичну ситуацію в Європі та світі, а також зауважив, що Шольц відкрито й наполегливо просив його приєднатися до санкцій проти Росії.

Разом з тим Вучич заявив, що лідер німецького уряду запропонував Сербії допомогу в енергетичній сфері та гірничодобувній промисловості. За його словами, цього року Сербія та Німеччина вже значно посилили свою економічну співпрацю, й ФРН наразі є фактично їхнім найбільшим союзником.

Заява Шольца

Олаф Шольц своє чергою підтвердив слова Вучича. Він зауважив, що Сербія продовжує підтримувати "тісні відносини" з Москвою, й при цьому веде дискусії щодо свого вступу в Євросоюз.

Очільник німецького уряду підкреслив, що сербським політикам й народу слід "внести корективи до свого проросійського курсу". Шольц додав, що держави, які прагнуть долучитися до Європейського Союзу, повинні передусім приєднатися до антиросійських санкцій.

Зверніть увагу Німеччина збільшила товарообіг з Росією попри війну, – Мельник

Візит німецького канцлера у Косово

Додамо, що напередодні поїздки у Белград Шольц відвідав столицю сусідньої й ворогуючої із Сербією країни Косово – Приштину. Він закликав лідерів обох країни дійти консенсусу й врегулювати багаторічний конфлікт політичним шляхом.

Це, за словами німецького канцлера, принесло б стабільність у регіон й дозволило б дискутувати про подальшу перспективу обидвох країн стосовно євроінтеграції.

До слова, Шольц тоді додав: коли є дві країни, які не визнають одна одну (Сербія і Косово) – жодна з них не може претендувати на те, щоб стати членом ЄС.

Вас може зацікавити – Зеленський зустрівся з міністром оборони Великої Британії: дивіться відео