Про це 24 Каналу відзначив військовий експерт Роман Світан. Він пояснив як це зіграє на користь Україні.

Дивіться також Іде бій: РДК показали відео з "рідних просторів", а "Легіон Свободи" – свій танк на Бєлгородщині

Прорахунки = кадрові перестановки

Росія хотіла захопити Київ за 3 дні і частину України. Утім, її плани з тріскотом провалилися, а всі залишки боєздатної армії наразі застрягли на лінії фронту. Таким чином декілька сотнень кілометрів російського кордону з Україною залишилися неприкриті, відзначив Світан. І максимум сили, які там залишися, – силовики та Росгвардія, що втікає лише від виду танку.

Ось такі прорахунки можуть призвести до кадрових перестановок. Думаю, можуть втратити свої посади і Шойгу, і Герасимов, бо треба буде на когось вішати дохлих собак, або росіян. Їх найближчим часом приберуть. Можливо, Мєзінцева піднімуть до рівні,
– припустив військовий експерт.

Роман Світан про дії Росії після подій у Бєлгороді: дивитись відео

Успіхи російських добровольців

Дії російських добровольців призводять до того, що окупанти змушені розтягнути свою армію і лінію фронту. А також перекидати боєздатні частини для охорони в райони проведення "операції зі звільнення". Роман Світан припускає, що незабаром така ситуація може бути в Курській, Брянській областях.

"Чим ширша географія, тим менш густіші війська на фронті. Тим легше нашим військам переходити до дій. Росіянам нікуди діватися – треба прикриватися, знімати з фронту та перекидати. Задача виконана: як мінімум окупанти розпиляють свою увагу. Можливо, протягом тижня може бути гаряча фаза", – додав він.

Події в Бєлгородській області: основне

  • В ніч на 1 червня місто Шебекіно було під щільним обстрілом, внаслідок якого сталося влучання у будівлю МВС. Зранку повідомлялося про прорив на кордоні. Серед росіян миттєво поширилася паніка.
  • Тим часом кремлівські очільники мовчать і єдиною їхньою реакцією на події стало нагородження голови адміністрації міста Шебекіно орденом мужності. Пропагандисити видаляють усі коментарі у соцмережах, а бєлгородське телебачення закрило повідомлення у YouTube через шалену кількість панічних закликів росіян.
  • 2 червня стало відомо, що росіяни розстріляли на Бєлгородщині цивільну автівку, прийнявши її за транспорт добровольців. Ті розповіли, що окупанти на прикордонних територіях Росії б'ють артилерією і по цивільних.