Відповідну інформацію оприлюднила американська преса, посилаючись на джерела. Це трапилось 18 січня.

До теми Евакуація російських дипломатів: США заявили, що знають про плани Москви

Штати готують санкції проти проросійських бойовиків

США готують фінансові санкції проти ватажків проросійських бойовиків на Донбасі. Оскільки держсекретар Ентоні Блінкен прямує до Європи, щоб зустрітися з керівництвом України та своїм російським колегою Сергієм Лавровим.

Мовиться про фінансові санкції для громадян України, які пристали до колаборації з Росією через так звані самопроголошені "республіки" на окупованій Росією частині Донбасу. Зокрема, США попросить західні банки заморозити їхні рахунки,
– мовиться у повідомленні.

Це частина дипломатичного тиску на Росію, щоб вона відмовилася від вторгнення на українську територію. Відомо, що санкції запровадять проти чотирьох проросійських бойовиків.

За даними виданням, офіційно про санкції оголосять в четвер, 20 січня.

Коротко про санкції США проти Кремля

  • На тлі агресії Кремля проти України в Сенаті США опублікували проєкт санкцій проти самого Володимира Путіна та інших російських високопосадовців. Їх запровадять у випадку нападу Росії на Україну.
  • У проєкті санкцій мовиться Володимиру Путіну заборонять в'їзд в США та заморозять американські активи.
  • Такі ж обмеження діятимуть для прем'єр-міністра Росії Михайла Мішустіна, голови МЗС Сергія Лаврова та міністра оборони Сергія Шойгу, а також – командувачів різних військ та інших осіб, яких Білий дім визнає причетними до агресії проти України.
  • Окрім того, санкції запровадять проти "Північного потоку-2" та системи грошових переказів SWIFT.
  • 18 січня в Євросоюзі заявили, що запровадять санкції проти Москви, якщо та знову вторгнеться в Україну. Втім, про превентивні антиросійські заходи наразі не мовиться.

США готують санкції особисто для Путіна – дивіться відео