Таку заяву зробив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Так він відповів на питання про те, чи готовий буде ЄС вжити заходів у разі російської агресії проти України.

Раніше Блінкен та Боррель поспілкувались телефоном: говорили про Україну

Що кажуть в Європейському союзі

Боррель наголосив, що Євросоюз же працює над потенційними обмежувальними заходами. "Ніхто ніколи не говорив про превентивні санкції щодо Росії", – уточнив посадовець.

У разі агресії проти України підуть жорсткі заходи, зокрема й санкції. Мої обов'язки як верховного представника включають пропозицію таких санкцій Єврораді,
– підкреслив він.

Раніше в ЄС визначили 10 кроків зі сфери безпеки на тлі загрози розширення російської агресії. Там запевнили, що залишаються "солідарним з Україною та іншими країнами, яким погрожує Росія". Москву закликали до деескалації.

До превентивних санкцій закликав Зеленський

Напередодні про санкції "на випередження" заговорив президент Зеленський. Під час розмови з канадським прем'єром Джастіном Трюдо політик наголосив, що позиція Заходу в діалозі з Росією має залишатися твердою й рішучою.

"Необхідно бути готовим до невідкладного запровадження превентивного пакета санкцій з метою протидії агресивним намірам Кремля", – заявив глава держави.

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії

  • 13 січня ЄС ще на пів року продовжив економічні санкції проти Росії через агресію проти України. Обмеження діятимуть щонайменше до 31 липня 2022 року.
  • У Брюсселі заявили, що Росія не виконує домовленостей. Мовиться, зокрема, про виконання державою-агресоркою мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Німеччина не планує постачати Україні зброю: дивіться відео