Відповідну заяву опублікували на сайті Ради Європейського союзу 13 січня. У ній пояснили, що антиросійські санкції продовжили на 6 місяців.

Важливо Конгрес США зможе швидко ухвалити нові санкції проти Росії, – Волкер

Москва не виконує домовленостей

В ЄС уточнили, що мовиться про санкції, запроваджені щодо окремих секторів економіки Росії. Рішення ухвалили після аналізу оцінки виконання державою-агресоркою мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі. У Раді наголосили, що воно мало відбутися ще до 31 грудня 2015 року.

Зважаючи на те, що Росія не повністю виконала ці домовленості, лідери ЄС одноголосно вирішили продовжити дію економічних санкцій проти неї,
– пояснили у повідомленні.

Детальніше про санкції проти Росії

  • Чинні санкції вперше ввели 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії, спрямовані на дестабілізацію ситуацію в Україні. Вони, зокрема, обмежують доступ до первинних та вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків та компаній.
  • Обмеження забороняють прямий або опосередкований імпорт, експорт або передачу матеріалів, пов'язаних з обороною. А також встановлюють заборону на товари подвійного призначення для військового використання.
  • Санкції ще більше обмежують доступ Росії до певних технологій, які можуть бути використані у енергетичному секторі держави-агресорки. Наприклад, при видобуванні та розвідці нафти.

США пригрозили санкціями Путіну

Напередодні американський Сенат опублікував проєкт санкцій, які стосуються безпосередньо Путіна. Їх мають намір запровадити, якщо Москва знову нападе на Україну. В такому випадку російському президенту заборонять в'їзд на територію США та заморозять його американські активи. Обмеження торкнуться і його оточення. У Кремлі вже відреагували на це. Не дивно, що санкції там прирівняли до розриву відносин.

Як ультиматум Росії згуртував ЄС та НАТО: дивіться відео