Про це 24 Каналу розповів російський публіцист зі США Андрій Піонтковський. За його словами, не можна вірити в цю демагогію, коли Китай подає себе як "провідника миру". Їхній глава Сі Цзіньпін хоче, щоб навколо нього об'єднувалися антизахідні сили.

До теми Що може змінити діалог Зеленського та Сі Цзіньпіна: припустили сценарій

Київ чудово відреагував на "мирний план" Китаю

Як наголосив Піонтковський, Київ прекрасно "перевів стрілки" щодо так званого "мирного плану" Китаю. Там сказали, що ще напередодні відправили різними дипломатичними каналами до керівництва Китаю детальний мирний план з 10 пунктів, який розробили в Україні. Тому спершу Сі має відповісти на цю пропозицію.

Звісно, треба зберігати коректність у відносинах з Китаєм. Але загалом будь-який план Китаю містить пункти з "визнання стурбованості щодо безпеки всіх країн". Це стосується знаменитої "стурбованості" Путіна через "розширення НАТО"; там є нейтральний статус та інше – ті умови, які неприйнятні для України,
– зазначив Піонтковський.

Піонтковський про допомогу партнерів для контрнаступу ЗСУ: дивіться відео

Піонтковський додав, що в Сі зараз могла "закрутитися голова" через внутрішні та зовнішні успіхи. Він фактично здійснив державний переворот, коли обрався вже на третій термін. А також – почав нарощувати вплив на Ближньому Сході. Однак Сполучені Штати робитимуть все можливе, що стримати можливості Китаю.

Зустріч Сі та Путіна: коротко

  • Глава КНР Сі Цзіньпін упродовж 20 – 22 березня перебував з візитом у Москві. Там він зустрівся з диктатором Владіміром Путіним.
  • Як зазначив політолог Валентин Гладких, візит Сі Цзіньпіня завершився невдачею для Росії. Там не отримали нічого з того, на що розраховували. У Кремлі точно сподівалися на кілька речей, які могли б отримати після візиту Сі Цзіньпіня.
  • За даними західних ЗМІ, після візиту до Росії Сі Цзіньпін нібито мав провести розмову з Володимиром Зеленським. Але поки що вона не відбулася.