Голова комітету закордонних справ Сейму Литви Павіленіс Жигімантас розповів, що самопроголошений президент Білорусі організовує потік нелегальних мігрантів, використовуючи літаки з Туреччини та Іраку. Однак Литва намагатиметься повернути їх додому.

Дізнайтеся більше Для затримки мігрантів: Литва встановить стіну на кордоні з Білоруссю

Нелегальні мігранти не попадуть у Європу

За словами Жигімантаса, своїм рішенням Литва хоче показати, що нелегальні мігранти не попадуть у Європу. Водночас країна звертатиметься у Євросоюз та НАТО з проханням про допомогу.

Це посилений контроль нашого кордону й зрозумілий сигнал нелегітимному диктатору Білорусі Лукашенку, що тут немає зеленого світла нелегальним мігрантам, потік яких він організовує,
– заявив депутат.

Коли встановлять стіну

Жигімантас зазначив, що раніше у Литві планували встановити стіну на кордоні з Білоруссю за 2 роки. Тепер держава повинна це зробити впродовж 1 – 2 місяців.

До теми У Білорусі закривають опозиційні сайти: в журналістів проводять обшуки

Однак це не означає, що Литва закриває кордон для білоруських демократів. За словами депутата, їм "протягнуть руку допомоги".

Наразі держава працює з білоруським народом, який має своє представництво у Литві.

Жигімантас розповів про стіну Литви на кордоні з Білоруссю: дивіться відео

Що цьому передувало

  • Прем'єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте заявила, що країна встановить стіну на кордоні з Білоруссю, щоб стримати незаконних мігрантів. На кордон також скерують більше військових.
  • Наприкінці червня Олександр Лукашенко зазначив, що Білорусь не буде захищати Європу від нелегальних мігрантів.
  • У Литві 3 липня оголосили екстремальну ситуацію через мігрантів з Білорусі.