Вадим Сухаревський зазначив, що підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ на 20% укомплектують досвідченими командирами з бойових підрозділів. А решту 80% – шляхом рекрутингу.

До теми Умєров призначив командувача Сил безпілотних систем ЗСУ: ним став Герой України

Сухаревський розповів про формування Сил безпілотних систем

Командувач Сил безпілотних систем розповів, що військові опираються на те, що точково будуть відбирати командирів, лідерів, ініціаторів процесів безпосередньо з військ.

Ми ж з нуля таких не візьмемо. Ми намагаємося зробити так, аби не зірвати бойову готовність підрозділів, аби шкода була мінімальною,
– сказав Сухаревський.

Він також наголосив, що поточні підрозділи в бригадах і командуваннях будуть збережені. А командування безпілотних систем буде надавати їм широкий спектр підтримки.

"Підрозділи, які вже існують у бригадах, командуваннях, в різних родах та видах сил – це функції делегування та координації. В жодному разі ми не будемо перетягувати підрозділи з бойових бригад, які зараз перебувають на фронті. Ми будемо їх підтримувати, посилювати та нарощувати їхні спроможності. Зокрема, шляхом частин безпосереднього підпорядкування командуванню", – пояснив полковник.

Сухаревський також розповів про розробку в останні місяці чіткої схеми комунікації та співпраці з різними відомствами, заявивши, що ця ініціатива вже приносить позитивні результати. Як приклад він навів збільшення кількості займання нафтопереробних заводів у країні-агресорці, чого не було на початку року.

А зараз це системний підхід. І практично кожного тижня з'являються гарні новини. Це як раз результат нашої спільної діяльності,
– зазначив він.

Командувач також повідомив, що Сили безпілотних систем перебувають на шляху до досягнення повної бойової готовності до кінця року. Наразі триває підготовка групи пілотів, які можуть приєднатися до нової структури, а також планується створення рекрутингових центрів для набору людей до цього нового роду військ.

Сухаревський очолив Сили безпілотних систем

  • Міністр оборони Рустем Умєров 10 червня призначив нового командувача Сил безпілотних систем ЗСУ. Ним став Герой України полковник Вадим Сухаревський.
  • Взимку 2024 року полковника призначили заступником Головкома Сирського. Крім того, його визначили відповідальним за безпілотні системи та розвиток застосування дронів.
  • Варто зазначити, що Вадим Сухаревський має великий досвід на війні, зокрема, він був першим офіцером ЗСУ, який у квітні 2014 року віддав наказ відкрити вогонь по бойовиках Гіркіна під Слов'янськом.
  • Що відомо про нового командувача Сил безпілотних систем ЗСУ – читайте у матеріалі.