Молодий генерал вже тоді прекрасно розумівся в специфіці народу, як такого. І з того часу ніякий народ не змінився. Більше того, скоріш за все він не зміниться ніколи.

Читайте також: Суди Лінча – єдиниий ефективний важіль впливу в Україні

Симпатії мас завжди мінливі. І найбільш мінливими вони є щодо тих, кого ще вчора підносили до лику героїв, спасителів і святих.

Вчорашні героїзовані образи захисників, лицарів без страху і докори, легко трансформуються в народній свідомості у злочинців-негідників, яких треба вимагати поскоріше кинути у тюрму і за буль-якою можливістю тримати там якомога довше.

Переважна більшість людей, учасників активних обговорень і суперечок об'єктивно не знають і не можуть знати взагалі нічого про жодного з українських бійців, яких арештовують, судять і саджають протягом протягом останніх років.

Значно меньша частина володіє хоча б якоюсь більш-менш достовірною інформацією.

Ще меньше знають когось особисто. Одиниці володіють реальною картиною по конкретних справі.

Але кожен вважає своїм обов'язком висловитися з ентузіазмом по кожній конкретній справі, опираючись на чутки, вкиди, тексти й публікації незнайомих людей, прочитані пару хвилин тому. Опираючись на офіційні позиції. Винести вирок чарівною фразою "участь АТО не звільняє від відповідальності".

Шановні учасники бойових дій. Ви справді ще досі думаєте, що в разі чого, конкретно у вашому випадку все буде інакше, бо особисто ви чисті, чесні і все розкладеться по справедливості? Відчувши кров, по команді, народ з величезною старанністю розірве кожного. В більшості своїй він буде кожного разу пританцьовувати навколо вашого шляху на ешафот точно з такою ж самовіддачею, з якою ще вчора він підносив вас до лику святих.

Читайте також: Світи війни і миру ніколи не перетнуться, повністю не поглинувши і не знищивши один одного