Про це мовиться на офіційній сторінці у Facebook установи.

Читайте також: "На їхніх годинниках – час Угорщини": американське видання розповіло про життя у Берегові

За інформацією місцевих видань, таким чином вони хочуть замінити символ військової потуги Угорщини – орла Турула, який власне й височіє зараз над замком Паланок. Також про це свідчить і той факт, що повідомлення про конкурс проілюстровано саме цим самим постаментом.

Додамо, що з ініціативою про встановлення угорського політичного символу у 2008 році виступив американський бізнесмен Імре Пак, який є вихідцем із Мукачева та який зробив це, начебто, на честь свого батька Шандора Пака. Щоправда, експерти переконують, що у цій ситуації навряд чи обійшлося без "втручання" державної влади Угорщини.

Орел Турул, Угорщина, Мукачево, символ
Встановлення орла Турула, на думку експертів, не обійшлося "без втручання" Угорщини

На знак протесту проти Турула над Мукачевом тоді виступила низка українських організацій Закарпаття. Аби вирівняти ситуацію, біля постаменту було встановлено багатометрову щоглу з кількаметровим прапором України.

Що відомо про мукачівського орла Турула? Його було встановлено 12 березня 2008 року. Вага монумента – 850 кілограмів, заввишки він – 2 метри, розмах крил – 4 метри. Пам’ятник являє собою міфічного птаха Турула, який тримає у дзьобі меч. З часом з тотемного знаку кочових угорських племен орел Турул перетворився на символ військової потуги Угорщини. Попри те, що перехід угорських племен через Верецький перевал не підтверджено жодними історичними артефактами та заперечується фахівцями, за пізнішими угорськими історичними легендами, саме Турул показав дорогу через Руські ворота давнім уграм, а під час повстання куруців під керівництвом Ференца Ракоці 1703 року нібито саме Турул приніс шаблю князю.

Орел Турул, Угорщина, Мукачево, символ
Орел Турул з часом став символом міці Угорщини

До слова, навесні під час візиту на Закарпаття прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з фасаду загальноосвітньої школи №10 імені Дойко Габора в Ужгороді зняли прапор Угорщини. За словами журналістів, зранку він висів ще з українським, а за кілька годин до прибуття очільника Кабміну угорський стяг зник з фасаду та залишився лише прапор України.