Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп розповів 24 Каналу про переваги і недоліки цих систем ППО.

До теми Щоб захистити Україну у найтемніші та найхолодніші дні, – Байден оголосив новий пакет допомоги

Якщо говорити про Hawk, то цих ракетних комплексів не дуже багато, а ті, що є, потрібно приводити в справний стан. Це не завжди можливо або потребує затрат і часу – саме тому цього разу Україна отримає лише одну таку систему.

Я думаю, що Hawk потрібні. Це непогана річ, яка здатна виконувати деякі важливі для України завдання,
– зауважив Шарп.

До слова, останній пакет також містить ракети "повітря – повітря" AIM-9M для цих ЗРК. Оскільки Hawk був основним комплексом для США і країн НАТО під час холодної війни, то для нього виготовили понад 40 тисяч зенітних ракет.

Детальніше про Avenger

"Avenger – дуже ефективна система близького радіуса, зокрема на полі бою, якщо вона трапляється на короткій дистанції з "Шахедами" чи крилатими ракетами", – зазначив Шарп.

Важлива перевага цього комплексу полягає в підвищеній прохідності за будь-яких погодних умов. Крім того, Avenger використовує ракети Stinger, які на озброєнні ЗСУ з лютого 2022 року.

Україна отримає системи ППО Hawk і Avenger: дивіться відео 24 Каналу

Hawk і Avenger для України: останні новини

  • Зенітно-ракетні комплекси Hawk і Avenger Україна отримає вже не вперше. Зокрема, Hawk раніше передала Іспанія. Тоді Київ отримав чотири системи.
  • Крім того, США збирались викупити списані Hawk у Тайваню, щоб передати ці ЗРК в Україну. Мовилось щонайменше про 13 батарей і 39 радарів цієї системи.
  • Уперше про ЗРК Avenger для України оголосили ще в січні. Ці комплекси стали частиною 30-го пакета військової допомоги від США для нашої країни.