Зараз загрози є не стільки для Часового Яру, як для інших точок. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Читайте також Чи справді окупанти захопили село Іванівське: в ОСУВ "Хортиця" відповіли

"Це просування дійсно зараз фіксується. І там є дві точки. Тобто зараз навіть не стільки загрози для Часового Яру, де тривають бої, на околицях, в мікрорайоні "Канал", на лівому березі річки Сіверський Донець. А фактично загрози для нашого угрупування через те, що ворог веде бойові дії за Іванівське, в районі Кліщіївки виникають більші", – пояснив він.

Мета ворога у районі Часового Яру

Олександр Мусієнко зазначив, що російські війська мають на меті зімкнути фланги довкола українського угрупування і витіснити. Це для того, щоб у такий спосіб вирівняти лінію фронту, вибити цей виступ, забезпечити для себе рух безпосередньо на Часів Яр, можливо, щоб обійти його з Півдня більш широкими фланговими атаками.

Тривають дуже активні бойові дії. У ЗСУ покращилась ситуація із забезпеченням озброєння. Зокрема, дещо швидше стали постачатися боєприпаси, краще стала працювати українська артилерія. Ведеться контрбатарейна боротьба, працюють дрони, а ворог зазнає дуже великих втрат. Однак це поки не змусило загарбників відмовитися від їхніх намірів.

Думаю, що це стосується і Часового яру, і Покровського напрямку, і Курахівського. Як тільки ми будемо мати ще більше засобів ураження, отримаємо більше зброї, збільшимо кількість втрат ворога, які будуть для них критичними, які вони не зможуть поповнювати, то тоді це просування та будь-який наступ буде зупинений,
– вважає військовий експерт.

Керівник Центру військово-правових досліджень припустив, що це може статися незабаром. Однак все залежить від постачання озброєння, техніки та так далі. Вже зараз темп наступальних дій ворога дещо сповільнився. Росіяни не мають такого значного просування, на яке вони сподівалися.

Ситуація біля Часового Яру: головне

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що на Краматорському напрямку з початку поточної доби зафіксовано 3 штурми ворога. Один із них поблизу Часового Яру відбито, але бойові зіткнення ще тривають в районах Кліщіївки та Андріївки.
  • У мережі російські пропагандисти розповсюдили відео, де нібито зайшли на територію біля крайніх будинків у районі Часового Яру. Однак ця інформація абсолютно не відповідає дійсності. Речник оперативно-стратегічного управління військ "Хортиця" Назар Волошин наголосив, що Часів Яр продовжує залишатися під контролем українських військових.
  • Аналітичний проєкт DeepState повідомляв, що російські війська захопили село Іванівське на Донеччині, що біля Часового Яру. Цю інформацію спростував речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин. За його словами, російські загарбники досі не захопили село Іванівське біля Часового Яру, населений пункт під контролем ЗСУ.