Цілком можливо, що саме ця ділянка стане новим плацдармом для окупантів. Про це 24 Каналу розповів ветеран війни з Росією Євген Дикий, зауваживши, що Новомихайлівка перебуває під ударами росіян ще з часів боїв за Авдіївку.

Дивіться також Дали відсіч ворогу: ЗСУ потужно розбили бронегрупу окупантів біля Вугледара

Куди тепер рухається ворог

Бої в Новомихайлівці висвітлювали дещо менше, бо увага була звернена до ситуації в Авдіївці. Насправді це селище є дуже важливою ціллю для ворога, адже фактично є спробою вийти в тил підрозділам, які перебувають у Вугледарі.

У росіян є омріяні цілі на цьому напрямку – Новомихайлівка та Курахове. Якщо вони захоплять ці населені пункти, то Вугледар буде під загрозою напівоточення,
– зауважив Євген Дикий.

Окупанти намагаються захопити Вугледар від початку повномасштабної війни, але просто розбиваються в оборону цього міста. За словами Дикого, Вугледар міг би відігравати таку ж "фольклорну" роль, як свого часу Чорнобаївка. Адже втрати росіян під Вугледаром – надзвичайно великі.

"Росіяни колонами йшли у бік Вугледара, але до самого міста так ні разу і не потрапили. Проте одна справа, коли штурмують "в лоб" – це суїцидальні штурми, але зовсім інша історія, якщо вони зайдуть на Вугледар з півночі. Для нас це вкрай небезпечно", – наголосив ветеран війни з Росією.

Тож Курахове та Новомихайлівка – населені пункти, які треба втримати. Для цього зараз докладають значні зусилля. Там йдуть близькі, контактні бої, половину села вже захопили окупанти.

Ситуація біля Вугледара: коротко

  • Окупанти стягують резерви на цей напрямок. Вони зосередились на захопленні Новомихайлівки. Бойові дії тривають безпосередньо в селі, зокрема, на його східній околиці. Ворог хоче просунутися далі та розвинути успіх до дня "виборів" у Росії.
  • На цьому напрямку інколи фіксують більше атак, ніж біля Авдіївки. Окупанти вибрали тактику малих штурмових груп. Крім цього, завдають авіаційних та артилерійських ударів. Масово використовують дрони-камікадзе.
  • У Сухопутних військах повідомили, що ціллю ворога залишається взяття Донецької області. Окупанти намагаються вийти на Часів Яр. З іншого боку просуваються по лінії Покровськ – Курахове – Вугледар.