Кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко наголосила, що люди натрапляють на вибухонебезпечні предмети просто на своїх подвір'ях.

До вашої уваги Герої, які щодня ризикують собою: як працюють бійці ДСНС на Куп'янщині

Так, 13 жовтня в Явірському 61-річний чоловік їхав на бензовозі заправляти сільгосптехніку. Він натрапив на протитанкову міну, і хоча бензовоз не загорівся, водія це не врятувало.

Крім того, два випадки підривів стались 12 жовтня, але люди вижили. На околицях Явірського і Вовчого Яру 47-річний чоловік підірвався на протипіхотній міні – його госпіталізували. А в Рубіжному чоловік натрапив на міну просто в себе на подвір'ї.

До того ж 11 жовтня на території між Граковим і Леб'яжим чоловіки 32 і 40 років підірвались на протипіхотній міні і загинули.

Мінна небезпека на Харківщині: останні новини

  • Оскільки Харківська область тривалий період була в російській окупації, вона щільно забруднена вибухонебезпечними предметами. Тому мешканцям варто бути особливо обережними.
  • Так, 7 вересня біля Мосьпанового авто наїхало на міну. Унаслідок підриву постраждав 25-річний водій і 21-річна пасажирка, їх ушпиталили. На жаль, чоловік помер у лікарні.
  • Процес розмінування дуже складний і тривалий. До прикладу, село Циркуни, яке звільнили ще на початку травня 2022 року, повністю очистили від вибухонебезпечних предметів лише на початку серпня 2023-го. На жаль, двоє саперів загинули, ще один – отримав поранення.