Про те, що окупанти розгортають в Україні 104-у гвардійську повітряно-десантну дивізію, заявили у звіті розвідки Міноборони Британії.

Дивіться також Горіло потужно: у ГУР показали, як у Росії спалахнули залізничні релейні шафи

Що відомо про новоспечену дивізію

Розвідники заявили, що у серпні міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про плани відновити дивізію, оскільки у 1998 році вона була скорочена до розміру бригади.

Ймовірно, до підпорядкованих дивізії підрозділів входять 337-й полк, додатковий маневровий полк і 52-а артилерійська бригада. Разом зі 104-ю гвардійською повітряно-десантною дивізією кількість дивізій у бойовому порядку ПДВ Росії збільшиться до п'яти.

Проте британська розвідка припускає, що формування буде погано навченим і навряд чи відповідатиме колишнім "елітним стандартам" ПДВ країни-агресора.

Також розвідники висловили припущення, що нову дивізію контролюватиме командувач ПДВ Росії генерал-полковник Михайло Теплінський, який відповідає за Херсонський напрямок.

Вночі окупанти обстріляли Херсонщину

  • Опівночі російська армія атакувала Дар'ївку. Окупанти пошкодили з десяток житлових будинків, дитсадок та лікарню. У власних оселях постраждали четверо місцевих жителів.
  • До лікарні госпіталізували 59-річного чоловіка та 75-річну жінку. Їх стан медики оцінюють як середньої тяжкості.
  • Ще двом жінкам, 75 та 66 років, медичну допомогу надали на місці. Від госпіталізації вони відмовилися.
  • Також зранку росіяни обстріляли сам Херсон. До лікарні звернувся 71-річний херсонець: в нього діагностували вибухову травму, поранення грудної клітини та обличчя.