Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Росіяни не приховують свої плани щодо наступу на двох напрямках.

До теми Маріупольські партизани допомогли розбомбити колону російських вантажівок

За словами Андрющенка, станом на 7 лютого можна говорити про концентрацію особового складу ворога 30 — 35 тисяч в Маріуполі з різних підрозділів. Мовиться про 3 бази підготовки мобілізованих, а також про російських військових та частину військових так званих ДНР та ЛНР, відведених від лінії фронту, ймовірно, на доукомплектування.

Військові сили противника базуються здебільшого поза межами Маріуполя, в навколишніх селах.

Дуже велика концентрація, розділяють їх за методом живого щита. Тобто є факти компактного розміщення, здебільшого по домівках цивільних людей, їх просто підселяють від 5 до 10 осіб, а військову техніку розміщують на подвір'ях,
– додав Андрющенко.

Можливі напрямки наступу

Радник міського голови повідомив, що ворог "балакучий", не приховує своїх цілей.

Кажуть, що з Кремля надійшла вказівка протягом лютого захопити Запоріжжя і Вугледар,
– додав мовець.

Він наголосив, що з кінця грудня спостерігається накопичення сил противника на Запорізькому, зокрема на Бердянсько – Мелітопольському напрямку.

До того ж Маріуполь зручно розташований щодо військово-логістичного забезпечення росіян, звідти дуже легко перекинути сили на будь-який напрямок. До Вугледару відстань від Маріуполя 60 — 70 кілометрів, приблизно така ж відстань до Бердянська, Пологів чи Розівки.

Андрющенко про ситуацію в Маріуполі: дивитися відео

Де росіяни концентрують техніку

Радник міського голови Маріуполя повідомив, що росіяни в деяких населених пунктах концентрують військову техніку, а в деяких розпорошують.

Це, здається, залежить від командира підрозділу, в кого наскільки клепки вистачає. І від того місця, де вони розташовані,
– додав Андрющенко.

Він зауважив, що в Маріуполі військова техніка росіян розташована досить компактно, за останніми даними ворог почав використовувати територію морського порту. Активно використовує територію комбінату імені Ілліча, адже там досить легко сконцентрувати і заховати техніку.

Про яку техніку мовиться

Андрющенко зазначив, серед техніки росіян є танки Т-62, але не у великій кількості.

"Тягнуть старий мотлох, але ми розуміємо, що навіть цей мотлох їздить і стріляє", – зауважив спікер.

Росіяни також підтягнули чимало ППО, мовиться про С-300, ЗРК "Бук." За словами Андрющенка, їх постійно переміщують, аби ЗСУ не могли встановити їхнє місце перебування.

Іншої техніки – БМП, БТР у Маріуполі відносно небагато, зазначив Андрющенко.

Не для того, щоб розслаблятися, але в принципі зрозуміло, що близько весни – літа, в них будуть великі проблеми з технічним забезпеченням,
– резюмував представник Маріупольської міської ради.

Новини з Маріуполя: останнє