Росіяни продовжують штурмувати території біля Авдіївки. Однак ЗСУ вдається стримувати натиск загарбників.

Дивіться також Росіяни зайшли в Хромове та Степове: як за тиждень змінилась карта фронту

Росіяни штурмують Авдіївку

Офіцер "Легіону Свободи", майор МВС Максим Морозов розповів, що росіяни продовжують штурми Авдіївського коксохімічного заводу, ситуація там доволі складна, але стабільна. Єдиний "успіх" у росіян був декілька тижнів тому. Тоді група змогла добігти до паркану, однак там їх успішно ліквідували ЗСУ. Після цього не було навіть натяків на просування.

Тому коксохім повністю під контролем Збройних Сил України, звісно, що його обстрілюють і завдають авіаударів, постійно він перебуває під обстрілами з РСЗВ і арти, але завод під нашим контролем на всі 100%,
– розповів військовий.

Найважча ситуація лишається довкола промзони заводу. Ворог застосовує артилерію та авіацію, перетворюючи приміщення на будівельне сміття. Через низьку температуру там важко вести оборонні дії.

Зараз йдуть важкі бої, але всі готові до того, що вона, можливо, стане сірою зоною, але зараз вона контролюється, йдуть бої, але Сили оборони готуються й до найгірших ситуацій,
– розповів Морозов.

Майор МВС додав, що промзона є доволі важливим об'єктом, оскільки це фактично ворота в Авдіївку.

Ситуація на Донеччині важка

  • Останніми днями росіяни почали менше використовувати дрони-камікадзе, але дуже активно залучається артилерія і піхотні підрозділи. Для ускладнення логістики Збройних Сил, окупанти б'ють по дорогах і по населених пунктах.
  • Експерти зазначають, що ворог намагається економити бронетехніку, водночас кидаючи у штурми ще більшу кількість окупантів, попри ризик ще більших втрат у живій силі. Росія зазнає втрат в Україні з тією ж швидкістю, з якою створює нові сили.
  • Кремль, імовірно, доручив армії захопити Авдіївку та, можливо, Куп'янськ до виборів. IWS повідомляє, що передвиборча кампанія Путіна, ймовірно, буде більш акцентована на війні, ніж прогнозувалося раніше.