Офіцер ЗСУ, політолог Тарас Березовець розповів 24 Каналу, що відбувається на різних ділянках фронту. За його словами, ворог жене на забій цілі групи російських військовослужбовців.

До теми Росія готується до нових штурмів на Харківщині: ворог нарощує сили на Куп'янському напрямку

"Ми фіксуємо на низці напрямків, зокрема на Авдіївському, Куп'янському, Лиманському, зміну тактики. Якщо раніше противник атакував малими групами до 10 осіб, то тепер вдається до масованих атак – кидає цілі штурмові роти", – зазначив Березовець.

Росіяни поспішають

"Це різке збільшення атакувальної групи фактично в 10 разів пов'язане передусім з тим, що вони дуже поспішають до Нового року досягти бодай якоїсь "перемоги"", – пояснив Березовець.

Пріоритетною ціллю для окупантів залишається Авдіївка, де на сьогодні вони зосередили найбільшу кількість своїх підрозділів. Кількість атак і застосованого боєкомплекту на цій вузькій ділянці фронту, можливо, навіть перевищила пікові показники під час битви за Бахмут.

Водночас у противника дуже зросла кількість дезертирів – майже вдвічі за останні три місяці, за даними "Радіо Свобода". Крім безперспективних штурмів, до цього спонукає припинення відпусток для російських військовослужбовців.

Ситуація біля Авдіївки: останні новини

  • Росіяни активізувались біля прифронтового міста з 10 жовтня. Протягом доби 8 грудня вони здійснили 35 атак, але українські захисники відбили їх.
  • Загалом на Авдіївському напрямку тепер діють понад 40 тисяч окупантів. Водночас вони зазнають колосальних втрат – близько 300–400 осіб на добу.
  • Аналітики ISW вважають, що загарбникам наказали захопити Авдіївку та Куп'янськ до президентських виборів – 15–17 березня. Владімір Путін може зосередити свою кампанію на війні в Україні.