Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан. Він додав, що нині ситуація на Південному фронті подібна до тієї, що на Бахмутському напрямку.

Важливо ЗСУ просунулися біля Роботиного та мають успіх біля Бахмута: аналіз ISW

Період загострення

Зараз українські військові на Південному напрямку розширюють фланги. Як зауважив Світан, далі рухатися на Південь не можна, поки ЗСУ не створять 15 – 20-кілометровий плацдарм.

Водночас у росіян наразі період загострення. Ворог намагається стиснути нас з флангів.

У них є залишки резервів й ось принаймні до дощів окупанти намагаються стиснути фланги, щоб не дати можливості Збройним Силам рухатися на Південь,
– мовив військовий експерт.

Положення противника доволі хистке, особливо у напрямку Токмака. Схожа картина у росіян і в районі Бахмута.

Які завдання виконують ЗСУ на Південному фронті: дивіться відео

Динаміка позитивна

Російських сил та засобів, щоб проводити атакуючі дії, вистачить не на довго. Проте навіть у цій ситуації українські бійці мають позитивну динаміку західніше Роботиного, Новопрокопівки й Вербового. Сили оборони не тільки утримують фланги, а ще й розширяють.

"Тиск росіян не триватиме довго. За 2 – 3 тижні запаси ворога вичерпаються й тоді окупанти перейдуть в оборону, а ЗСУ почнуть рухатися далі. Однак успіх залежить від кількості озброєння, яке у нас є і на яке ми можемо розраховувати. Якщо наші партнери передадуть обіцяне, то швидкість наступу буде висока", – додав Світан.

Більше про ситуацію на фронті

  • У районі Бахмута російські загарбники перейшли до активних дій, однак навряд чи окупанти зможуть досягти успіху. Полковник запасу ЗСУ Роман Світан зазначив, що у росіян немає ані сил, ані засобів для наступу.
  • Сили оборони продовжують наступ на Мелітопольському напрямку, виснажуючи ворога вздовж всієї лінії фронту. Водночас на Херсонському напрямку триває контрбатарейна боротьба.
  • Станом на 615 добу повномасштабного вторгнення в Україну, російські втрати становлять 300 тисяч 810 ліквідованих окупантів. Втрати Росії більші, ніж 10 армій НАТО.