Про це 24 Каналу заявив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, зауваживши, що у росіян немає ані сил, ані засобів для наступу. Зазначимо, що, за словами Сирського, окупанти суттєво посилили своє військове угруповання поблизу Бахмута.

Дивіться також ЗСУ наступають на напрямку, де це не вдалося росіянам: зміни карти фронту за тиждень

"Є період накопичення, є період виконання атак. Згодом – період оборони", – наголосив Світан.

Нині українська армія після виконання атак на певних позиціях переходить у режим накопичення та утримання рубежів. Поки ЗСУ переформатовуються та намагаються закопатися, у цей момент окупанти намагаються контратакувати. Ворог йде в атаку, аби вибити з цих позицій українських захисників.

Це тактична дія. По декілька тижнів буває. У залежності від масштабності завдань, які виконують. У Бахмуті нині такий період. Росіяни намагаються відновити раніше втрачені позиції,
– додав військовий експерт.

Це, за словами полковника запасу ЗСУ, відбувається в районі Берхівки – на півночі Бахмута. Там ворог намагається витиснути наші війська. А також – південніше від міста – в районі Кліщіївки та Андріївки.

"Ми їх викинули за залізничну дорогу. Саме зі східної частини залізничної дороги створюємо плацдарми – такий рубіж оборони. От вони намагаються нас вибити з цих плацдармів, які ми останнім часом зайняли", – зазначив льотчик-інструктор.

Світан вважає, що загарбники намагатимуться контратакувати приблизно тиждень. Згодом у них настане період підготовки, поповнення запасів і, ймовірно, ротації. Тоді рухатимуться ЗСУ.

Що роблять окупанти біля Бахмута: дивіться відео

Ситуація на Бахмутському напрямку

  • Напрямок Бахмута – один із найгарячіших на фронті. Попри повне руйнування міста, окупанти концентрують там свої сили. Через дефіцит техніки росіяни акцентують на піхоті.
  • За даними Генштабу, протягом 30 жовтня, ЗСУ відбили 3 атаки неподалік Кліщіївки. Там ворог намагався відновити втрачене положення. Водночас Сили оборони продовжують штурми південніше Бахмута. Там наші захисники завдають втрат росіянам та закріплюються на досягнутих рубежах.
  • В Інституті вивчення війни раніше зазначали, що українська армія має успіх на Бахмутському напрямку. Українські бійці відкинули ворога через залізничну колію на північ від Кліщіївки.