Про це 24 Каналу розповів доктор економічних наук Ігор Ліпсіц, зауваживши, що Індія ще з початку повномасштабної війни купила багато російської нафти. Але компанії країни-агресорки не мають змоги приймати оплату в доларах або євро.

Дивіться також "Після поразки росіян поженуть війною на Китай": нові наративи російської пропаганди

Тому на рахунках компаній накопичилися величезні суми в індійських рупіях. І Росія донедавна не розуміла, як їх витрачати.

Тепер будуть банани

Як наголосив Ліпсіц, Індія також не давала виводити ці гроші до Росії або ж продавати її на російському ринку. Тому Кремль панічно намагався зробити хоч щось, аби вивести звідти гроші.

Індія запропонувала інвестувати російські рупії назад в економіку Індії. Росія намагалася знайти натуральний продукт, який можна було б привезти. От вибрали і банани. Була також історія з яйцями. Хотіли яйця возити з Індії. Я ще здивувався, яка тут транспортна схема буде,
– сказав Ліпсіц.

Так Росія поступово рухається до минулого і вводить систему бартеру. Там буквально почали міняти нафту на індійські банани.

Ситуація в Росії: коротко

  • З початку повномасштабної війни Росія втратила понад 392 тисячі особового складу. До прикладу, лише за 7 лютого ця цифра зросла на 910 окупантів.
  • Також Росія втратила 6383 танків, 11899 бойових броньованих машин, 9411 артилерійських систем, 980 РСЗВ, 666 засобів ППО, 332 літаки, 325 гелікоптерів, 7191 безпілотник оперативно-тактичного рівня тощо.
  • Єврокомісія вимагає узгодженого плану від інших представників ЄС щодо протидії продажу товарів росіянам. Адже вони використовують їх для продовження воєнних дій.