Як повідомив народний депутат Семен Семенченко, останніми днями викликає тривогу ситуація із зупинкою та оглядом бойовими кораблями Чорноморського флоту та ФСБ Росії суден, які проходили через Керч-Єнікальський канал в українські порти Азовського моря.

"Наприклад, 9 липня ФСБ Росії затримала в Азовському морі 7 торговельних суден, які йшли до України. Затриманню та огляду піддавались як українські, так і іноземні судна. На українських суднах співробітники ФСБ, окрім огляду, проводили з екіпажами такі собі бесіди – вони шукали на тілах українських моряків, членів екіпажів патріотичні татуювання, запитували про участь у АТО, добровольчих батальйонах, "Правому секторі", – зауважив він.

За його словами, паралельно з економічною блокадою, почалося і нарощування воєнної присутності РФ у Азовському морі.

"9 травня 2018 року там перебували тільки кораблі їхньої берегової охорони та прикордонної служби. Зараз же практично сформовано Азовську флотилію флоту Росії. У її складі – артилерійські катери типу "Джміль", малі десантні кораблі типу "Серна", які перекинуто агресором з Каспію. На початку червня в Азовське море також прибули два ракетних корвети, які для цього брали участь у ракетних обстрілах території Сирії", – додає політик.

Семен Семенченко переконує, все це відбувається через те, що росіяни можуть вільно оперувати в цьому морі, керуючись положеннями договору 2003 року про спільне використання Азовського моря і Керченської протоки.

"Іншими словами, українського морського кордону там фактично немає. В невеликому Азовському морі сформувалось велике морське угрупування Росії, і нам потрібно на це негайно реагувати. Ми вимагаємо від Президента України внести проект постанови про денонсацію договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря ТА Керченської протоки. Ми розуміємо, що зараз думки багатьох високопосадовців зайнято тільки виборами. Але до виборів треба ще дожити", – наголошує представник "Самопомочі".