"Завтра (21 лютого) на 10:00 скликаю позачергову сесію Полтавської обласної ради щодо ситуації у Нових Санжарах. Очікуємо керівництво МОЗу та інші компетентні служби, керівників та депутатів громади", – повідомив у фейсбуці голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Читайте також: У Нові Санжари стягнули Нацгвардію і бронетехніку через протести

Потрібно унеможливити будь-які прояви дестабілізації ситуації в області та поінформувати людей!
– наголосив голова облради.

Що відомо про протести в Нових Санжарах

Вранці 20 лютого у Нових Санжарах місцеві жителі влаштували протести з блокуваннями дороги проти розміщення евакуйованих з Уханя українців та іноземців у місцевому медцентрі Нацгвардії. Дійшло навіть до сутичок з правоохоронцями, тож до населеного пункту стягнули додаткові сили Нацгвардії та бронетехніку.

Жителі Нових Санжарів обіцяють зробити все можливе, аби евакуйовані з Китаю не потрапили у санаторій. Пояснюють це тим, що Нові Санжари – курортне селище, яке люди відвідують, щоб відпочити та підлікуватись у санаторіях. Тож місцеві бояться, що після візиту евакуйованих з Уханя селище набере дурної слави.

Жителі також скаржаться на відсутність будь-якої комунікації з боку влади. Кажуть, що вночі з 19 на 20 лютого без попереджень влада просто почала звозити до селища військових. А місцевим ніхто не роз’яснив заходи безпеки задля нерозповсюдження ймовірного зараження.

До теми: В яких умовах житимуть евакуйовані з Китаю: фото санаторію в Нових Санжарах

Як проходить евакуація українців з Уханя:

  • Вранці 20 лютого літак з евакуйованими з Уханя українцями та іноземцями прибув спершу в аеропорт "Бориспіль", де здійснив дозаправку та пройшов дезінфекцію. Всього в літаку – 45 українців та 25 іноземців.
  • Згодом літак прибув до Харкова.
  • З Харкова евакуйованих спецтранспортом у супроводі та під охороною поліції доправлять до селища та однойменного медцентру "Нові Санжари" на Полтавщині.
  • У Нових Санжарах евакуйовані перебуватимуть протягом 14 днів з забезпеченням суворого режиму санітарного епідеміологічного контролю і безпеки. Усе, щоб переконатися, що ніхто з них не заражений коронавірусом.
  • Зауважимо, що з Уханя забрали лише здорових українців.
  • Медцентр перебуватиме під постійною охороною, у приміщенні діятимуть усі необхідні заходи інфекційної безпеки.


Що відомо про коронавірус: факти у цифрах / Інфографіка 24 каналу

Дивіться відео: українців евакуювали з Китаю – все, що відомо