Однак насправді питання тут стоїть не в площині віри, а у відібранні можливостей для збагачення ченців УПЦ МП. Про це в ефірі 24 Каналу розповів політолог, соціолог з Німеччини Ігор Ейдман.

Дивіться також Агентура по всій Україні, – ексспівробітник КДБ про зв'язки УПЦ МП зі спецслужбами Росії

Ейдман вважає, що Росія ніяк не може вплинути на цю ситуацію. Вона і так воює проти України.

Більше, ніж зараз вони кидають людей і засобів в це жерло війни, вони уже не зможуть. І як би вони не лякали про козир в рукаві, насправді всі їхні карти вже давно викладені, і на більше вони просто не здатні,
– додав спікер.

Фінансова складова

Натомість політолог припустив, що причиною цих скандалів навколо УПЦ МП є саме фінансова складова.

Якби українська влада домовилася з УПЦ МП, що ті продовжують зберігати свої фінансові потоки, але перестають служити своїм московським хазяїнам, ці попи з легкістю здадуть своїх патронів РПЦ,
– зауважив політолог.

Він переконаний, що в інституті, створеному Йосипом Сталіним, під назвою РПЦ МП, ні про що, окрім прибутку, не думають.

Ейдман прокоментував скандал з УПЦ МП: дивитись відео

Що відомо про виселення ченців московського патріархату з Лаври

  • Відповідно до рішення Міністерства культури та цифрової політики України представники московського патріархату 29 березня мали виїхати з території заповідника Києво-Печерська лавра. Однак священнослужителі протестують, а часто дуже зухвало поводять себе. Проявляють агресію проти журналістів і не допускають комісію міністерства для перевірки стану Лаври.
  • Митрополит Павло заявив, що представники московського патріархату не збираються виїжджати з Лаври, адже просто не мають куди. Більш відомий в народі як Паша "Мерседес" митрополит поводив себе агресивно, намагався вдарити журналістів палкою, а одну з них штовхнув.
  • 1 квітня Служба безпеки України оголосила митрополиту Павлу підозру у двох кримінальних справах. Згодом силовики провели обшуки в нього вдома. Прокурори подали клопотання про призначення запобіжного заходу — цілодобового домашнього арешту митрополита Павла.
  • Зауважимо, що територія заповідника Києво-Печерська лавра належить державі, отже розірвання договору з орендарями не потребує додаткового погодження другої сторони.