За словами міністра, собаку конфіскували в її господаря за рішенням Краснолиманського міського суду. Все через те, що пес покусав перехожих. Про це Денис Малюська розповів на своїй фейсбук-сторінці.

До теми Час згадати скандал із нардепом і пенсіонеркою: Мін'юст продає собак за борги господарів

Як Малюська пояснює історію з продажем собаки на аукціоні

Він переконує, що мовилось не про продаж собаки за борги. Малюська пообіцяв, що якщо не з'являться нові господарі для собаки, то викупить його сам. А згодом віддасть на перевиховання та навчання.

Розумію, що в багатьох відклалася в голові необдумана теза депутата про продаж собак для оплати комунальних послуг. Реалії життя ж дещо складніші,
– каже міністр.

Глава Мін'юсту в ефірі 24 каналу також зазначив, що незабаром на аукціоні може з'явитися лот з трьома левами (Річчі, Вітольд, Багіра) і п'ятьма ведмедями (Балу, Маша, Анна, Потап і Тимоша).

"Охочі придбати вже є, з'явилось кілька зоопарків, які готові їх взяти, де їх будуть нормально утримувати, і це вже буде не концтабір для тварин. Поява тварини на ацкціоні найчастіше означає не знущання, продаж чи забирання від рідного дому, а навпаки її спасіння", – пояснив Малюська.

Денис Малюська прокоментував продаж собак на аукціоні:

Зверніть увагу! В лютому депутат Євген Брагар запропонував пенсіонерці продати собаку "елітної породи", аби жінка змогла заплатити за комуналку. Втім з'ясувалось, що собака жінки – дворовий пес, а за газ вона платить 300 гривень. Суспільство обурила пропозиція нардепа. Це породило багато мемів. Найпопулярніші з них читайте в матеріалі за посиланням.

Чому держава відбирає тварин у їхніх власників?

  • Міністерство справді на виконання рішень судів зобов'язане відбирати тварин у їхніх власників.
  • Часто це йде на користь тваринам, яких забирають через неналежне утримання.
  • Іноді тварин забирають за борги. Водночас у міністерстві уточнююють, що як правило мовиться про свійських тварин, які мають вартість.
  • Якщо тварина є домашнім улюбленцем, її дешево викуповують назад власники через родичів або близьких.

Як ситуацію пояснюють у СЕТАМ:

Домашніх тварини можуть виставлятись на продаж на торгах у зв'язку з неналежним утриманням – після рішення суду про конфіскацію у власника. Про це розповів розповів виконуючий обов'язки генерального директора СЕТАМ Олександр Мамро у коментарі Укрінформу.

Сьогодні найбільш актуальне питання – це дві собаки, які перебувають на продажі на аукціоні. Ці дві тварини реалізуються згідно з рішенням суду про конфіскацію у власників, за неналежне утримання тварин. Чому є таке рішення суду? Тому що ці люди, маючи в себе на утриманні тварин, їх не виховували, тварини поводились агресивно і надалі нападали на людей,
– пояснив він.

У СЕТАМ пояснюють: такі протоколи складаються за 254 статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення і надалі справа передається до суду. Вже там згодом і приймається рішення про конфіскацію та продаж.

"Як правило, такі тварини не конфісковуються, їх у власників ніхто не забирає, у цих же людей тварини перебувають на утриманні до моменту проведення торгів. Далі державний виконавець передає всю інформацію з описом на реалізацію до СЕТАМ", – додав Мамро.

Далі, за його словами, триває загальна процедура: надається 30 днів на реєстрацію в аукціоні і всі охочі можуть зареєструватись та викупити тварину.

Представник СЕТАМ додав: законодавством врегульовано, що є вичерпний перелік майна, яке може бути вилучене, описане та продане.

Водночас, за його словами, забирають переважно свійських тварин. А ось питання із домашніми тваринами – це виключні випадки.

У СЕТАМ сподіваються, що надалі така процедура буде законодавчо врегульована більш досконало.

Що відомо про СЕТАМ і чим воно займається? Це держпідприємство, створене Мін'юстом. Воно сприяє примусовому виконанню рішень судів та інших органів. На цій платформі проводять аукціони на арештоване майно. З початку функціонування системи з 2015 року тут реалізували 44 тисячі лотів на загальну вартість близько 10 мільярдів гривень.

З квітня 2020 року держпідприємство "Система електронних торгів арештованим майном" Міністерства юстиції розпочало оприлюднювати інформацію про учасників та переможців торгів арештованим майном.